Porady

Zwiedza świat na wózku. Nic nie zatrzyma go w domu

Porady


To nieprawda, że na wózku nie da się zwiedzać świata. Udowadnia to Łukasz Hećman, którego zdaniem ograniczenia są tylko w głowie. Które miejsce jest według niego najlepiej przystosowane dla niepełnosprawnych podróżników?

Dla Łukasza Hećmana wózek nie jest przeszkodą do podróżowania po świecie i korzystania z życia. Dzięki takiej postawie zwiedził do tej pory wiele krajów europejskich, a teraz planuje wyprawę do Japonii.

Relacje ze swoich wypadów mężczyzna opisuje na blogu. Umieszcza tam nie tylko informacje o wartych zobaczenia zabytkach. Pisze również o napotkanych utrudnieniach i ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych.

Jeśli gdzieś pojechałem i empirycznie sprawdziłem te miejsca, to postanowiłem się tą wiedzą po prostu podzielić

- powiedział gość Dzień Dobry TVN.

Miejsce warte zwiedzenia

Z miejsc, które do tej pory zwiedził, Łukasz poleca Berlin. Jednak i tam spotkała go niemiła niespodzianka - odmówiono mu wjazdu na wieżę telewizyjną. Jak tłumaczono, jeśli winda się zepsuje, to nikt go nie zniesie.

Innym miejscem, które jego zdaniem powinny odwiedzić osoby na wózku, są Włochy.

Ten kraj ma taki atut, że osoba niepełnosprawna i jej opiekun mają darmowe wejścia do atrakcji turystycznych. Przy kilkudniowym wyjeździe można zaoszczędzić nawet 100 euro

- podkreślił Łukasz Hećman.

A co z Polską?

Zdaniem naszego gościa, nie ma dużych różnic między naszym krajem a innymi. Jedynym jego zastrzeżeniem jest to, że - jeśli zwraca uwagę na brak udogodnień dla niepełnosprawnych - to jest to odbierane jako hejt, a nie życzliwa rada.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości