Porady

Akcesoria do butów – szampony i impregnaty

Porady

Zakup ładnych i wygodnych butów to nie wszystko. Aby zachowały piękny wygląd, trzeba o nie należycie dbać. Pomocne są w tym akcesoria do butów, w tym szampony i impregnaty. W jaki sposób ich używać? Jak mogą przyczynić się do dłuższego życia naszego obuwia?

Profesjonalne akcesoria do butów - szampony

Szampony do butów, tak jak szampony do włosów, mają za zadanie dokładnie usunąć z brud, kurz i inne zanieczyszczenia. Szczególnie pomocne będą w okresie jesienno-zimowym, kiedy buty są ciągle narażone na kontakt z wilgocią, solą czy śniegiem. Preparaty te sprawdzą się do każdego typu obuwia, niezależnie od jego fasonu i materiału, z którego zostało wykonane. Regularnie stosowane szampony do butów sprawią, że buty będą dokładnie wyczyszczone przygotowane na zastosowanie produktów zabezpieczających. Większość szamponów jest uniwersalnych - nadaje się do butów w każdym kolorze.

Przed pierwszym użyciem szamponu dobrą praktyką jest sprawdzić działanie preparatu na niewielkiej części buta, aby przekonać się, jak materiał reaguje na daną substancję. Powierzchnię buta zwilżamy mokrą ściereczką, po czym nakładamy małą ilość produktu. 

Każde kolejne mycie rozpoczynamy od usunięcia większych zabrudzeń z obuwia, a następnie - w przypadku szamponu nakładanego gąbeczką - naciskamy 3-4 razy i tym sposobem nakładamy produkt na buty. Rozprowadzamy go po całej powierzchni obuwia, aby powstała piana. Pianę i zabrudzenia usuwamy czystą i wilgotną szmatką, po czym zostawiamy do wyschnięcia. Co ważne, nie należy zostawiać butów przy kaloryferze ani innym źródle ciepła.

Po umyciu butów - impregnacja

Kiedy obuwie jest już czyste, dobrze jest je zabezpieczyć impregnatem. Użycie tych produktów tworzy barierę ochronną na powierzchni butów i chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych. Impregnaty do butów chronią przede wszystkim przed nadmierną wilgocią, która wpływa negatywnie na trwałość i wygląd naszego obuwia. Szczególnie zaleca się impregnację jesienią i zimą, kiedy buty częściej mają kontakt z wodą, błotem, śniegiem i innymi niekorzystnymi dla nich zjawiskami. 

Co ważne, powinniśmy dopasować impregnat do materiału, z którego wykonane są nasze buty. Preparatem w sprayu wystarczy popsikać obuwie i poczekać, aż wyschnie. Szczególną uwagę należy poświęcić takim miejscom, jak szwy, klejenia i język buta. Zabieg impregnacji należy powtarzać w zależności od potrzeb. 

Szampony i impregnaty do butów Źródło: mat. prasowe

Profesjonalne akcesoria do butów znajdą Państwo w sklepie internetowym https://coccine-shop.eu/pl/, które chronią nasze obuwie przed brudem i wilgocią, pozwolą nam dłużej cieszyć się trwałością i pięknym wyglądem naszego obuwia!

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości