Polska

Zoo w Borysewie świętuje 14. urodziny. "Mamy przewidziane różne atrakcje"

Polska

Reporter:
Bartek Jędrzejak
Pogoda z Zoo w Borysewie
Pogoda z Zoo w BorysewieDzień Dobry TVN
wideo 2/28

Zoo w Borysewie to wyjątkowy punkt na turystycznej mapie Polski. Zlokalizowany w malowniczym rejonie obiekt już od czternastu lat zapewnia schronienie rozmaitym gatunkom zwierząt, a tym samym stanowi nie lada atrakcję dla dzieci i dorosłych. W Dzień Dobry Wakacje liczne uroki prywatnego ogrodu zoologicznego odkrywał Bartek Jędrzejak.

Zoo w Borysewie świętuje 14. urodziny

Wizyta w Zoo w Borysewie może okazać się niezapomnianym doświadczeniem dla osób w każdym wieku. To wyjątkowe miejsce, w którym dom znalazły dziesiątki gatunków zwierząt z całego świata. Można tam zobaczyć między innymi białe lwy, zebry, żyrafę, tapira czy lemury. Egzotyczni mieszkańcy ogrodu zoologicznego niezmiennie budzą podziw odwiedzających, o czym po raz kolejny przekonał się Bartek Jędrzejak. Tym razem reporter Dzień Dobry Wakacje miał szansę uczestniczyć w uroczystych obchodach 14. urodzin obiektu.

- Zaczęło się czternaście lat temu od ptaków, pieska, kucyka (...). Na ten pomysł wpadłem z synem Dariuszem (...). Zaczęło się od około 30 gatunków i po dwóch latach otrzymaliśmy statut ogrodu zoologicznego. Wtedy już były lwy białe i tygrysy - wyjawił właściciel placówki, Andrzej Pabich. Dodał też, że już wkrótce w zoo pojawią się nowi podopieczni.

- W planach są gepardy, pantery chińskie, pumy. Do tego marzę o nosorożcach. Może uda się je sprowadzić - stwierdził rozmówca Bartka Jędrzejaka.

Zoo w Borysewie - atrakcje

Czternaste urodziny Zoo w Borysewie to świetna okazja do świętowania. Właśnie dlatego w dniach 13-15 sierpnia br. na odwiedzających to miejsce gości będą czekały wyjątkowe niespodzianki, w tym także niepowtarzalna możliwość obserwacji zwierząt po zmroku.

- W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie nocne zwiedzanie, ale takie typowo nocne - od godziny 22:00 zacznie się wycieczka. Mamy przewidziane różne atrakcje, oczywiście różne pokazowe karmienia. Opiekunki będą w specjalnych strojach zwierzęcych - zapowiedziała weterynarz Natalia Zawisza, zachęcając tym samym do wzięcia udziału w wyjątkowej uroczystości.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Bartek Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości