Polska

Wyjątkowy spacer po Zoo w Borysewie. "Tutaj życie niektórych zwierząt zaczyna się w nocy"

Polska

Reporter:
Bartek Jędrzejak
Pogoda na dziś
Pogoda na dziś Dzień Dobry TVN
wideo 2/28

Zwiedzanie ogrodu zoologicznego to nie lada atrakcja dla osób w każdym wieku. Wiele zwierząt budzi podziw nie tylko samym wyglądem, ale także swoim zachowaniem i zwyczajami. W Dzień Dobry Wakacje przekonał się o tym Bartek Jędrzejak. Jakie atrakcje czekały na reportera w Zoo w Borysewie?

Dlaczego warto odwiedzić Zoo w Borysewie?

W poszukiwaniu pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu warto zainteresować się ofertą Zoo w Borysewie. To wyjątkowy ogród zoologiczny, w którym znalazły schronienie dziesiątki gatunków zwierząt. Można w nim zobaczyć między innymi białe lwy, pelikany baba i mandryle, czyli najbardziej ubarwione małpy.

W trakcie wizyty w tym niezwykłym miejscu Bartek Jędrzejak udał się do strefy "Przytul Zwierzaka". Właśnie tam przybywający do obiektu goście mogą cieszyć się bezpośrednim kontaktem z podopiecznymi zoo. To nie lada atrakcja zwłaszcza dla najmłodszych, którzy z radością biorą na ręce agamę brodatą, jeża czy szynszylę.

- Dzieci bardzo euforycznie reagują na te zwierzątka. One też, te zwierzątka, mają ekstremalnie różne pokrywy ciała, na przykład igiełki (...). Żadna krzywda im się tutaj absolutnie nie dzieje, one bardzo lubią być na rękach, lubią być głaskane - stwierdziła Katarzyna Krawczyk z Zoo Borysew.

Nocne zwiedzanie Zoo w Borysewie

Życie w zoo nie ustaje ani na chwilę, a nocna obserwacja jego mieszkańców to niepowtarzalne doświadczenie. Właśnie dlatego obiekt w Borysewie przygotował dla zwiedzających szczególną propozycję. Już 14 sierpnia br. będzie można podziwiać wyjątkowy świat tamtejszej fauny po zmroku.

- Tutaj życie niektórych zwierząt zaczyna się właśnie w nocy. Wtedy nasze kotki, które prowadzą bardziej nocny tryb życia, wydają przepiękne dźwięki, które roznoszą się na odległość nawet 3 km. Rodzą nam się wtedy zwierzątka kopytne (...). To również jest wielka atrakcja - zapewniła Kinga Woś, opiekunka surykatek w Zoo Borysew.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Bartek Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości