Polska

Warszawski hotel z przedwojenną duszą

Polska


Dziś to jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce, który spełnia ideę współistnienia zabytku i luksusowego hotelu. Warszawski hotel z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedził Piotr Wojtasik.

  • Najwyższy budynek w Polsce i drugi w Europie
  • Prudential - biura i luksusowe apartamenty
  • Luksusowy hotel w stylu art deco
  • Ascetyczny, elegancki i spójny klimat

Najwyższy budynek w Polsce i drugi na świecie

W momencie powstania w 1934 roku Warszawski hotel był najwyższym budynkiem w Polsce i drugim najwyższym w Europie. Górujący majestatycznie nad miastem. Widoczny z odległości 20 km.

>>> Zobacz też: Oto trendy wnętrzarskie na rok 2019.

Budynek został wybudowany dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego „Prudential”. Stąd też był tak nazywany przez warszawiaków jeszcze długie lata po wojnie. Tu się mieściły biura i luksusowe apartamenty. Po wojnie był hotelem. W między czasie trafiły w niego dwie duże bomby, a mimo to on istniał. Przetrwał Powstanie Warszawskie i stał się symbolem plakatowym. Potem był ruiną. Teraz jest rodzajem statku transportującymi nas do lat 30. XX wieku. Na tamte czasy był to budynek niespotykany. Mówiono o nim, że był niebotykiem. Bardzo lubię ten budynek teraz. Jeżeli duch Weinfelda się gdzieś tu kręci, to na pewno odetchnął on z ulgą.

-zdradziła Maryla Musiadłowska, wnuczka Marcina Weinfelda (architekt budynku).

>>> Zobacz też: Jak wieszać obrazy? O tych 4 zasadach musisz pamiętać.

Luksusowy hotel w stylu art deco

W hotelu znajdują się 142 pokoje i apartamenty. Każdy wykończony indywidualnie. We wnętrzach dominują najszlachetniejsze materiały: kamień, stal, miedź i szkło. Łazienki są wyłożone marmurem z najlepszych źródeł.

>>> Zobacz też: Odpicowane mieszkanie w stylu Hampton.

Ascetyczny, elegancki i spójny klimat

W hotelu obowiązuje minimum dekoracji przy maksymalnie luksusowych materiałach. Na tym właśnie polega styl Art. Deco. Świat już od dłuższego czasu idzie w stronę prostoty. Nie przepych, a nurt minimalizmu, który tworzą historyczne betonowe stropy konstrukcyjne z lat 30. XX wieku. Wspólnie z drewnianymi wykończeniami tworzą poczucie niespotykanej elegancji. Na najniższym piętrze znajduje się centrum SPA, sale fitness oraz basen.

Zobacz też:

Zobacz jak mieszkają projektantki wnętrz.

Hotel Bristol - poznaj jego tajemnice.

Zobacz jak wygląda najbardziej ekskluzywny hotel w Polsce.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości