Polska

Planujesz wakacyjny wyjazd na Mazury? Natalia Sitarska poleca atrakcje, które spodobają się całym rodzinom

Polska

Mazury to jeden z regionów, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Razem z Natalią Sitarską przyjrzeliśmy się atrakcjom, które czekają na nas w tym regionie. Co rekomendowała podróżniczka i blogerka?

Wakacje 2020 na Mazurach

Granice państw stopniowo otwierają się na turystów, jednak część Polaków rezygnuje z zagranicznych wojaży i stawia na wypoczynek krajowy. Do wyboru mamy wiele pięknych miejsc wartych odwiedzenia, jednak tym razem w programie skupiliśmy się na Mazurach. Do tej pory region ten kojarzył się przede wszystkim z weekendami spędzonymi w gronie znajomych lub rodziny. Goszcząca w studiu Natalia Sitarska udowodniła jednak, że doskonale sprawdzi się również na dłuższe wakacje.

Jakie atrakcje czekają na Mazurach?

Pora na nowo odkryć i docenić piękno Pojezierza Mazurskiego. Jego dosyć mało znaną częścią są Mazury Garbate, czyli region bliżej Ełku i Starych Juch. Jest to kierunek rzadziej obierany przez wczasowiczów, przez co na pewno spokojniejszy.

Na pewno też jest tam bardziej cicho, bo na wielu jeziorach jest po prostu strefa ciszy, więc nie ma tych głośnych motorówek i tak naprawdę można też fajne rzeczy tam robić – czy to w gronie dorosłym, czy również z dzieciakami

- zachęcała Natalia Sitarska.

Nasza rozmówczyni przekonała się o tym na własnej skórze, gdyż sama wybrała się tam na rodzinny wypoczynek. Jedną z aktywności, która można tam uprawiać, są wyprawy rowerowe, podczas których można podziwiać piękno jezior, lasów. Nie zapominajmy również o spływach kajakowych.

Łaźna Struga czy rzeka Ełk to też fajne trasy i tak naprawdę bezpieczne dla dzieci, bo tam jest bardzo płytko

- zaznaczyła podróżniczka i blogerka.

Dla dzieci dużą atrakcją może się okazać safari ze zwierzętami we wsi Talki czy wyprawa do Puszczy Boreckiej, gdzie będzie można podejrzeć życie żubrów.

Mazury to też duża liczba gospodarstw agroturystycznych, gdzie każdy wypoczywających na własnej skórze poczuje niezwykły klimat danego miejsca. Na pewno też gwarantują pewne poczucie swobody. Nie brakuje też stadnin, gdzie jest szansa, by spróbować swoich sił w siodle.

Zobacz także:

Jak pandemia zmieniła nasze plany wakacyjne? Ekspertka: „W tym roku nieważne gdzie, ważne, żeby razem”

To małżeństwo stworzyło sobie raj na ziemi. A dokładnie - na polskich Mazurach

Tajemnicze miejsca, które warto poznać. Podróżnik: „Polska jest pięknym krajem i ma bardzo wiele do zaoferowania”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości