Projekt Zima w Szklarskiej Porębie. To raj dla narciarzy oraz morsów

Polska

Aktualizacja:

W Szklarskiej Porębie nie można się nudzić, szczególnie zimą. Na turystów czekają zjawiskowe szlaki narciarskie oraz biegowe, a także malownicze widoki. A wszystko to w polskich górach, gdzie prawdziwy śnieg spotkamy prawie zawsze.

Szklarska Poręba to miejscowość, w okolicy której spotykają się dwa pasma górskie. Uroku oraz magii dodają pobliskie wodospady. Dla aktywnych wczasowiczów znajdzie się także wiele atrakcji. Większość odwiedzających chętnie trenuje narciarstwo zjazdowe na szlaku górskim, ale można skorzystać także z tras dla spacerowiczów czy ścieżek rowerowych.

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie

Polana Jakuszycka jest najpopularniejszym w Polsce ośrodkiem narciarstwa biegowego. To prawie 100 kilometrów różnorodnych tras przeznaczonych do tego sportu! Miejsce co roku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem turystów, również ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne.

Biegówki teraz przechodzą renesans, tak naprawdę wpływ na tą popularność w dużej mierze miały sukcesy Justyny Kowalczyk, ale także moda na zdrowy tryb życia i na aktywne spędzanie czasu. Myślę, że też to, że biegówki są dostępne dla każdego

- mówi Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost organizująca coroczny Bieg Piastów.

Szklarska Poręba – ośrodek sportowy oraz narciarski

Mało kto o tym wie, ale to właśnie w Szklarskiej Porębie miały odbyć się w 1938 r. Igrzyska Olimpijskie w Sportach Zimowych. Poza narciarstwem zjazdowym oraz biegowym, w malowniczej miejscowości można również morsować. Lokalizacja jest na tyle sprzyjająca, że zamieszkać tam postanowił Wim Hoff, najbardziej znany mors na świecie.

Kocham to miejsce, kupiłem tutaj ziemię i dom. Spójrz tylko na to, to jest piękne i bardzo zdrowe, daje mnóstwo siły. Polskie góry są przepiękne, tak jak i ludzie, to główny powód dlaczego tu jestem. Teraz przyjeżdżają do mnie ludzie z całego świata, każdego tygodnia przyjeżdża ponad setka ludzi.

- opowiada najpopularniejszy mors świata.

Więcej:

Autor: Adrianna Kowalczyk