Polska

Atrakcje w Świeradowie-Zdroju. "To miejscowość na każdą porę roku i dla każdego"

Polska

Projekt zima w Świeradowie-Zdroju

"Projekt Zima" zawitał do Świerdowa-Zdroju. W tej dolnośląskiej miejscowości można znaleźć wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę odwiedzając tę okolicę? Sprawdziliśmy to w Dzień Dobry TVN.

Stok w Świeradowie-Zdroju

Dolny Śląsk to najbardziej różnorodny region w Polsce. Słynie z największej liczby zabytków w kraju, tajemniczych podziemi oraz uzdrowisk. To także raj dla miłośników zimowego szaleństwa, bowiem w Świeradowie-Zdroju czekają kilometry przygotowanych tras zjazdowych dla narciarzy i snowboardzistów w samym sercu gór Izerskich.

- Świeradów Zdrój to trasa narciarska, jedna z najdłuższych w Polsce. Ma 2,5 km i oczywiście jest oświetlona od początku do samego końca. Oprócz Stogu Izerskiego, najwyższego szczytu w górach Izerskich, jest bardzo ciekawym miejscem dolna stacja kolei gondolowej Ski&Sun, gdzie mieści się najwyższy tor saneczkowy. Najwyższa podpora ma 8 metrów. Dzieci i dorośli mogą poczuć prędkość, emocje i wiatr we włosach w sezonie letnim, jak i w sezonie zimowym - mówił w Dzień Dobry TVN Jakub Sojka ze Ski&Sun Świeradów Zdrój.

Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój to górskie uzdrowisko z wodami radoczynnymi, a to ewenement na skalę europejską. Skład mineralny świeradowskich oraz czerniawskich źródeł jest dość bogaty i dzięki temu mają one właściwości lecznicze. W miejscowości zobaczymy także najdłuższą na Dolnym Śląsku halę spacerową, dom zdrojowy, Izerską Łąkę (czyli centrum edukacji ekologicznej, gdzie można bezpośrednio obcować z patyczakami), a w pobliżu także Zamek Czocha, gdzie odbywają się warsztaty rodem z Hogwartu. Wszystko to na styku trzech granic.

- To miejscowość na każdą porę roku i dla każdego. Teraz mamy przepiękną zimę dla narciarzy zjazdowych i biegowych, (...) a latem mamy przepiękne ścieżki rowerowe - dodał Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości