Polska

Atrakcje dla dzieci w Sopocie – mnóstwo zabawy dla małych i dużych 

Polska

Autor:
Adrian
Adamczyk
Piękna architektura Sopotu rano, Polska.

Sopot to miasto zlokalizowane w północnej Polsce, nad Zatoką Gdańską. Wraz z Gdynią i Gdańskiem tworzy słynne Trójmiasto. Sopockie drewniane molo, najdłuższe w Europie, jest jego znakiem rozpoznawczym. Dla dzieci Sopot ma jednak dużo więcej rozrywek – zarówno latem, jak i zimą.

Sopot dla dzieci i dorosłych, czyli najważniejsze miejsca

Jak wspominaliśmy wcześniej, wiele osób kojarzy Sopot jako miasto z najdłuższym w Europie drewnianym molo. Jego długość wynosi aż 511,5 metra, z czego ponad 450 wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. W okresie wakacyjnym jest miejscem, w którym odbywają się imprezy kulturalne, sportowe oraz rekreacyjne. Zimą z kolei otwiera się tu lodowisko. Nieopodal znajduje się molo rybackie z kolorowymi łodziami, które z pewnością zachwycą maluchy. To także dobre miejsce, aby zjeść rybę. Drugim charakterystycznym punktem miasta jest tzw. Monciak, czyli pasaż ze sklepami, restauracjami i pubami. Kolejną atrakcję Sopotu dla dzieci stanowi znajdujący się tam Krzywy Domek. Będąc w mieście, warto udać się do Latarni Morskiej, która do dziś stanowi znak nawigacyjny na Bałtyku. Wieża latarni to punkt widokowy udostępniony turystom. Innym obowiązkowym miejscem na mapie miasta jest Opera Leśna, w której corocznie odbywa się słynny w całej Polsce festiwal muzyczny. W Sopocie godna uwagi jest także fontanna w Parku Południowym z wodą solankową (bromkowo-jodkową). Będąc w mieście, warto udać się też do kościoła św. Jerzego, Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Ogrodu Jordanowskiego oraz Muzeum Sopotu. Jak wiadomo, w mieście znajduje się jeszcze jeden ważny dla małych i dużych punkt – plaża, na której można zażywać kąpieli słonecznych i morskich oraz budować przez długie godziny zamki z piasku. Po uzyskaniu zezwolenia możliwy jest połów ryb morskich, np. śledzia, szprota, turbota czy łososia szlachetnego. Wzdłuż plaży ciągnie się ścieżka rowerowa. Fanom wodnych zabaw polecamy także wizytę w sopockim aquaparku. To idealne miejsce do wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i dla starszych. Ogrom dostępnych tam atrakcji (m.in. zjeżdżalnie i dzika rzeka) zapewni długie godziny dobrej zabawy.

Atrakcje Sopotu dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Sopocie to nie tylko znane z przewodników miejsca. Na uwagę zasługuje zlokalizowany na Błoniach park zabaw zbudowany jedynie z naturalnych elementów. Nie lada rozrywką dla maluchów z pewnością będą też liczne wypożyczalnie rowerów (w tym tandemów) oraz gokartów. W Sopocie dużą atrakcją turystyczną dla dzieci jest także rejs pirackim statkiem, trwający około 40 minut. Miejscem, w którym można spędzić aktywnie czas z maluchami, są parki linowe uwielbiane przez większość dzieci, a dzięki zróżnicowanym trasom mogą bawić się tam zarówno dwulatki, jak i młodzież. "Kolibki Adventure Park" to kolejne miejsce dla dzieci żądnych wrażeń. Znajdują się tutaj m.in. parki linowe, quady, strzelnica i paintball. W Sopocie odnaleźć można także grodzisko, będące reprodukcją słowiańskiego grodu z drewnianymi chatami, palisadą i bramą. Przed wyjazdem warto sprawdzić repertuar imprez w obiekcie, ponieważ często odbywają się tutaj festyny historyczne i inne wydarzenia plenerowe. Dzieciom w Sopocie mogą spodobać się wyścigi konne organizowane w Hipodromie albo muzeum figur woskowych. W Zatoce Sztuki czasami odbywają się zajęcia "Czytamy dzieciom", a w Minitece z kolei, czyli bibliotece dla dzieci, organizowane są przedstawienia Teatrzyku Pacynka oraz ciekawe warsztaty.

Sopot z dzieckiem – atrakcje w jego okolicach

To jeszcze nie wszystko! W okolicach Sopotu można odnaleźć jeszcze więcej atrakcji dla dzieci. W Gdańsku mieści się Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World – to kilkupiętrowy ogromny park rozrywki ze zjeżdżalniami, tunelami, miniścianką wspinaczkową, torami przeszkód itp. Można zabrać tam nawet bardzo małe dzieci, ponieważ wydzielona została strefa dla maluchów do lat 3. Ciekawym miejscem w tym mieście jest także Centrum Hewelianum, będące centrum nauki – to świetne miejsce dla dzieci, pozwalające na naukę poprzez zabawę oraz poznawanie świata. Na terenie centrum działają cztery wystawy interaktywne, często też odbywają się dodatkowe warsztaty. Podobne centrum znajduje się w Gdyni. Będąc w Gdańsku, warto udać się do ZOO w Oliwie oraz do Parku Oliwskiego. Na uwagę zasługuje również gdyńskie Akwarium Morskie z rybami i morskimi zwierzętami z całego świata. W Gdyni znajduje się Sala Bałtycka, poświęcona w całości naszemu rodzimemu morzu. Innym godnym uwagi miejscem w mieście jest również Klif Orłowski, który z pewnością zafascynuje maluchy.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pieszo wzdłuż Bałtyku

Pieszo wzdłuż Bałtyku
Pieszo wzdłuż Bałtyku Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: koszmar1965/GettyImages

Pozostałe wiadomości