Polska

Rogowo - piękne miejsce na spokojny urlop. "Jest magiczne i owiane tajemnicą"

Polska

Rogowo - najpiękniej nad polskim morzem
Rogowo - najpiękniej nad polskim morzem Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Rogowo to niewielka kolonia nad brzegiem Bałtyku. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości. Czym przyciąga turystów? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział Bartek Jędrzejak.

Rogowo - najpiękniejszy koniec świata

Rogowo (woj. zachodniopomorskie) położone jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie. Znajduje się 15 km od Kołobrzegu.

- Jesteśmy w miejscu, które śmiało można powiedzieć jest na końcu świata, ale tym najpiękniejszym - Perła Rogowo. Jest ono magiczne i owiane trochę tajemnicą, bo kiedyś było niedostępne. Tutaj nad morzem było wszystko tajne przez poufne, pozamykane, nad wszystkim trzymało rękę i pieczę wojsko. Teraz te tereny są otwarte - mówił Bartek Jędrzejak w Dzień Dobry TVN.

To miejsce idealne dla osób szukających spokojnego wypoczynku. Urlopowicze mogą korzystać z nadbałtyckiej, piaszczystej plaży, ścieżek spacerowych i rowerowych. Z kolei pobliskie jezioro Resko Przymorskie stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Kompleks apartamentów Rogowo Pearl

W Rogowie mieszczą się piękne apartamenty z basenem, które zdaniem agenta nieruchomości Macieja Mindaka są warte uwagi.

- W tym miejscu znalazłem wszystkie czynniki. Mamy morze, jezioro. Jest obok las i nawet można się pokusić o stwierdzenie, że są góry, bo do morza trzeba przejść przez wydmy. Także lokalizacja jako urokliwość to jedna rzecz. Druga to, żeby była ona spokojna. Tutaj idzie nam pas ochrony Natura 2000, więc mamy gwarancję spokoju i ciszy. To, co da nam faktycznie wypocząć - mówił agent w rozmowie z Bartkiem Jędrzejakiem.

- Ważna jest też infrastruktura. Jedni lubią się zamknąć z daleka od wszystkiego, ale jeśli będziemy chcieli się dostać do jakiejś sieci sklepów, załatwić niezbędne sprawy, to wszystko musimy mieć w okolicy - dodał.

Inwestycja w apartamenty nad morzem - czy się opłaca?

Osoby rozważające zakup apartamentu nad morzem powinny zwrócić uwagę na pewne kwestie.

- Przy takim wyborze ważne jest to, by miejsce dało nam ochronić pieniądze w czasie, ale też, by pozwoliło nam zarabiać na bieżąco. Inwestując w coś, co można później fajnie wynająć, korzystać z tego, ale też czerpać zyski, to sukces. Ważne jest to, by inwestycja była administrowana. By ludzie mieli poczucie, że teren jest zorganizowany. Jest zrobiony ładnie, pieczołowicie, przygotowana przestrzeń i to, żebyśmy mogli spokojnie sobie odpoczywać o nic się nie martwiąc - tłumaczył Maciej Mindak.

Zobacz wyjątkowe apartamenty w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości