Polska

Karpacz zasypany śniegiem

Polska

Aktualizacja:

Bartek Jędrzejak wybrał się dziś do Karpacza. Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Jak wygląda sytuacja na stokach oraz jak przygotować czworonoga na wspólne zimowe zabawy?

W Karpaczu w najbliższe dni będzie iście zimowo! Jest to dobra informacja dla wszystkich narciarzy, ponieważ białego puchu wciąż przybywa. Wiadomość jest jednak niepokojąca dla kierowców okolicznych dróg. Na jezdni bardzo ślisko! Z racji zimowej aury warto jest pomyśleć o rozrywkach i możliwościach spędzenia czasu wolnego w górach.

Zobacz też: Karpacz - miasto zimowych spotkań

Karpacz stolicą narciarstwa biegowego

Osoby aktywne fizycznie mogą wybrać się na narty. W Karpaczu znajdują się atrakcyjne trasy biegowe. Są to min. Trasa przy OW Stokrotka, Równia pod Śnieżką czy też Droga Chomontowna. Z tym miejscem kojarzony jest również słynny Bieg Piastów, czyli międzynarodowa imprezą narciarska.

Może snowboard? 

Alternatywą dla nart jest jazda na snowboardzie. Jest to ekscytujący sport zimowy, jednak na początku nauki może wydawać się frustrujący. W Karpaczu funkcjonują dobrze przystosowane stogi do zjazdów na desce. Osoby, które nigdy nie miały styczności z tym sportem mogą skorzystać z pomocy profesjonalnego instruktora.

Zobacz także: Widoki ze Śnieżki przyciągają jak magnes

Jak przygotować pupila na zimowy wyjazd?

Bartek Jędrzejak w Karpaczu spotkał Jankesa, który przyjechał na zimowy wypoczynek ze swoim psem Jimmim. Czworonogi niezależnie od pory roku i pogody uwielbiają spacery oraz zabawy na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że kiedy na zewnątrz pojawia się śnieg i termometry pokazują minusowe temperatury, konieczne jest odpowiednie przygotowanie i żywienie naszego pupila. 

Karmiąc psa, trzeba dostosować jego żywienie do wszystkich różnych aspektów min. temperatura zewnętrzna jest takim czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na termogenezę, czyli ilość energii, która musi być poświęcona na wyrównanie strat związanych z energią. Wtedy jedzenie musi być bardziej energetyczne niż latem lub wiosną

- mówił doktor Jacek Wilczak.

Zobacz także: Projekt Zima. Czy zakładać psom ubranka?

Najważniejsze w zimowym żywieniu zwierząt są:

  • dobrej jakości karmy bazujące na mięsie i produktach pochodzenia zwierzęcego
  • karma w temperaturze pokojowej 
  • woda w temperaturze pokojowej

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości