Polska

Termy w Uniejowie - idealne miejsce o każdej porze roku dla szukających relaksu i zdrowia

Polska

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Dorota Gardias
Ciekawy sposób na aktywny wypoczynek

Uniejów to najmłodsze uzdrowisko w Polsce, w samym centrum kraju. Warto to miejsce docenić ze względu na wody termalne oraz za przyrodę, która je otacza. Jakie jeszcze atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdziła to prezenterka pogody, Dorota Gardias.

Termy w Uniejowie

W Uniejowie znajdują się baseny termalne. Żeby z nich korzystać, ludzie przyjeżdżają nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy. Pragną podreperować swoje zdrowie, a także się zrelaksować. - Woda termalna uniejowska ma bardzo bogaty skład chemiczny. Jest to woda chlorkowo-sodowa. Ma ok. 68 stopni Celsjusza. Wykorzystujemy ją na trzy różne sposoby w rehabilitacji, robimy kąpiele lecznicze, kąpiele z hydromasażem - powiedziała Joanna Gadomska.

Przy basenach można się inhalować i napić uniejowskiej wody z przygotowanych do tego kraników. Kuracje pitne wpływają pozytywnie na metabolizm, poprawiają funkcjonowanie żołądka. Co ważne, skorzystać z tego miejsca można o każdej porze roku.

Wizyta w Uniejowie wpływa na zdrowie i urodę

Uzdrowisko w Uniejowie proponuje także kuracje na poprawę kondycji cery. - Nasza woda geotermalna jest bogata w kwas metakrzemowy, który wykazuje świetne nawilżenie skóry, brązowienie skóry oraz ekstra działa na zmarszczki i cellulit - powiedziała Joanna Gadomska.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Dorota Gardias

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości