Polska

Agroturystyka - pomysł na wakacje 2020. "Jest fantastycznym połączeniem wypoczynku i pobytu w naturze"

Polska

Wakacje na wsi to bezpieczny sposób na spędzenie urlopu. Niewielkie gospodarstwa agroturystyczne stanowią doskonałą alternatywę dla hoteli. Dodatkowo ich położenie na peryferiach dużych ośrodków, w otoczeniu przyrody, pozwoli na zachowanie bezpiecznych dystansów między ludźmi. O zaletach agroturystyki opowiadał podróżnik Michał Cessanis.

Lato 2020 - agroturystyka

Polska wieś to miejsce bezpieczne i blisko przyrody. Po narodowej kwarantannie i wiążącej się z nią izolacją w domu, jest to naturalne lekarstwo dla naszego ducha. Zdrowie psychiczne jest przecież równie ważne, jak kondycja ciała. Przejawem troski o nie będzie wybór miejsc kameralnych i w otoczeniu przyrody. Właśnie to oferuje nam wypoczynek w agroturystyce.

Wybór polskiej wsi jako miejsca wypoczynku pozwoli prawdziwie odpocząć od ostatnich miesięcy i ich trudnego przebiegu oraz umożliwi odetchnięcie pełną piersią i nacieszenie oczu kojącym widokiem zielonego krajobrazu.

Kulinaria to jest to, co zawsze mnie przyciąga w takie miejsca. Mamy wspaniałe produkty regionalne, o których zapominamy

- mówi podróżnik Michał Cessanis.

Wakacje 2020 na wsi

Wypoczynek na wsi nie jest ograniczony wyłącznie do gospodarstwa, w którym nocujemy. Najczęściej okolica, w której się znajdujemy, jest pełna atrakcji - począwszy od natury i krajobrazów zachęcających do aktywności fizycznej poprzez zabytki, lokalne muzea, sztukę ludową, do regionalnej kuchni opartej na rodzimych produktach.

Obiekty agroturystyczne, podobnie jak inne obiekty turystyczne, muszą stosować się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego, opracowane przez GIS. Są tak samo zobowiązane dbać o dezynfekcję przestrzeni wspólnej czy higienicznego wydawania posiłków. Jednak ich kameralny charakter sprawia, że łatwiejsze jest chociażby utrzymanie bezpiecznej odległości pomiędzy ludźmi.

Mamy przestrzeń, nie jesteśmy skumulowani w jednym miejscu

- podkreśla gość Dzień Dobry TVN.

Agroturystyka i jej zalety

Kilkanaście lat temu, kiedy agroturystyka w Polsce raczkowała, miała niewiele do zaoferowania.

Była po prostu chata, spartańskie warunki do mieszkania, po to ludzie jeździli. Ale czasy się zmieniły i chociaż chcemy odciąć się od chaosu miejskiego, jednak czekamy na jakieś atrakcje

- zaznacza Michał Cessanis.

Jakie atrakcje czekają nas w agroturystyce? To m.in.:

  • wyrabianie serów,
  • dojenie kóz,
  • zbieranie lawendy,
  • warsztaty z gotowania, np. potraw z jadalnych kwiatów,
  • jazda konna,
  • wędkowanie,
  • lasoterapia, czyli spacery w lesie,
  • wycieczki rowerowe.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Polacy mogą już bez przeszkód wjechać do UE. Wyjątkiem jest jedna granica

Długi weekend oczami gwiazd. Jak wolny czas spędzają polscy celebryci?

Wakacje all inclusive podczas pandemii. Czy można uzyskać zwrot zaliczki za wykupione wczasy?

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości