Podróże

Zimowe podróże kamperem Łukasza Konopki. "Parę miejsc w naszym kraju zobaczyliśmy". Jak się mieszka w aucie?

Podróże

Jak podróżować, kiedy hotele są zamknięte? Jedną z alternatyw są kampery. Łukasz Konopka zwiedza w ten sposób Polskę razem z żoną i dziećmi. Z kolei małżeństwo Saganów przemieszcza się kamperem po całym świecie.

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla branży turystycznej. Spragnieni podróży musieli więc zacząć działać na własnych zasadach. W ubiegłym roku część Polaków postanowiła zainwestować w kampery i tak zwiedzać kraj. Ten środek transportu kojarzy się przede wszystkim z letnimi wyjazdami, ale Łukasz Konopka nie zrezygnował z kampera nawet zimą. Aktor zabiera w podróże po Polsce żonę i dwójkę dzieci.

Podróżnicza pasja Łukasza Konopki

Łukasz Konopka myślał o kupnie kampera od kilku lat. Na realizację marzenia zdecydował się po tym, jak jego przyjaciele zaczęli podróżować właśnie w ten sposób.

- Walczymy z tą epidemią i pandemią, natomiast kamper okazał się strzałem w dziesiątkę w tym czasie, dlatego, że najkrócej stał pod domem jakieś dwa albo trzy tygodnie, a tak to wszędzie gdzieś jeździliśmy. (...) Parę miejsc w naszym kraju zobaczyliśmy i parę razy byliśmy spektakularnie zaskoczeni - mówi aktor.

Podróże kamperem to rozrywka nie dla wszystkich. Życie na kółkach, w dodatku na niewielkiej przestrzeni, nijak ma się do typowych wakacji all inclusive. Rodzina Łukasza Konopki pokochała jednak właśnie taki styl życia.

- Z bliźniakami jestem już po wszystkich możliwych perturbacjach. Jedzenia trzeba dać zawsze, ogarnąć trzeba się zawsze, posprzątać trzeba zawsze. Nie mam z tym najmniejszego problemu. Wkładamy dresy i jedziemy - śmieje się Julia Balsewicz, żona Konopki.

Podróżująca rodzina ma jeszcze przed sobą kilkutygodniowy trip. Wcześniej aktor planuje weekendowy wyjazd kamperem na narty.

- Najlepsze jest to w tym caravaningu, że codziennie możesz być gdzie indziej - podsumowuje.

Kamperem przez świat

Aldona i Daniel Saganowie zdecydowali się na jeszcze bardziej radykalny krok. Małżonkowie sprzedali wszystkie wartościowe rzeczy i kupili kampera. Od kilku lat "Groszek" jest nie tylko ich domem, ale też środkiem transportu. Para podróżuje po świecie. Szczególnie upodobali sobie wschodnie kierunki, takie jak Turcja, czy Gruzja.

- Tam po prostu jeszcze nie wszystko zostało odkryte, jest dziko - tłumaczy Daniel.

- Właśnie dlatego tak bardzo podoba nam się na wschodzie, bo tam jest bardzo gościnnie. Ludzie są wspaniali i bardziej otwarci, niż w zachodniej Europie, gdzie już jest taki pęd i ludzie szybko żyją - dodaje Aldona.

Kamper, którym podróżują Saganowie wydaje się niewielki, ale w praktyce ma aż dwa piętra, a w środku znalazło się też miejsce na prysznic i lodówkę.

Życie w kamperze

Chętni na wyjazd kamperem w nieznane? Małżeństwo podróżników zachęca, żeby w pierwszej kolejności wybrać miejsce, które nie jest za bardzo oddalone od domu. Zanim ruszymy na wschód, gdzie śpi się na dziko, najpierw dobrze będzie dać szansę europejskim kempingom, na przykład w Hiszpanii.

Podróże na dziko wiążą się z wieloma przygodami. Saganowie mają na koncie bliskie spotkania z kozami i lisami. O dziwo "Groszek", choć nie jest autem prosto z salonu, działa jak marzenie i jak na razie nie płata większych figli w trasie.

- Mieliśmy tylko jedną awarię. Pękł nam pasek klinowy, kiedy ruszaliśmy nad Bajkał - wspomina Daniel.

Więcej o podróżowaniu kamperem dowiecie się oglądając materiał wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Reporter: Magda Nabiałczyk

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości