Podróże

Nowe zasady wjazdu na Cypr. Co się zmienia?

Podróże

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
gov.pl/pio.gov.cy/visitcyprus.com/TVN24
Osoba w maseczce na lotnisku

Cypr wprowadza nowe zasady wjazdu do kraju od 1 czerwca. Nie będzie wymagane od podróżujących wypełnianie formularza lokalizacyjnego, przedstawienia certyfikatu ani wyniku testu. Co jeszcze się zmieniło? Kogo dotyczą regulacje?

Cypr - nowe zasady wjazdu

Nowe warunki wjazdu na Cypr obowiązują od środy 1 czerwca 2022 roku. Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą wjeżdżać do kraju bez wykonania testów przed i po przyjeździe, nie obowiązuje ich kwarantanna i nie muszą wypełniać formularza lokalizacyjnego. Minister transportu - Yiannis Karousos zapowiedział, że podjęta decyzja oznacza powrót do normalności w podróżach.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Aby wjechać na terytorium państwa do 1 czerwca należało poświadczyć o przyjęciu pełnego szczepienia bądź przebyciu COVID-19. Od najbliższej środy nie będzie już wymogu przedstawiania zaświadczenia o ozdrowieniu ani certyfikatu. Cypr dąży do powrotu sytuacji turystycznej sprzed pandemii koronawirusa.

- Oczywiście, trwają wysiłki, aby jeszcze bardziej zwiększyć ten wskaźnik [ruchu pasażerskiego na poziomie 77% - przyp.red.] i przepustowość, a wyniki są dość pozytywne. Nie tylko osiągniemy, ale i przekroczymy cel, który sobie założyliśmy, jeśli chodzi o zdolności lotnicze i liczbę pasażerów - powiedział minister dla "Cyprus Mail".

Zasady wjazdu na Cypr dla osób niezaszczepionych

Osoby niezaszczepione nie muszą już muszą przedstawić negatywny test na COVID-19 przed przyjazdem. Osoby niezaszczepione również nie muszą wypełniać formularza lokalizacyjnego. 

Od 18 kwietnia zniesiony został podział państw na kategorie (czerwone, zielone i szare). Oznacza to, że niezależnie skąd podróżujemy, zasady wjazdu na Cypr są takie same dla wszystkich przyjezdnych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: gov.pl/pio.gov.cy/visitcyprus.com/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Phynart Studio/Getty Images

Pozostałe wiadomości