Podróże

Kulinarny przewodnik po Barcelonie. To ulubione miejsce mieszkańców. "Robią genialnej jakości jedzenie"

Podróże

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Monika Nasternak
Co zjeść w Barcelonie?
Co zjeść w Barcelonie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Barcelona to miasto zachwycające nie tylko bogatą architekturą, ale też przepyszną kuchnią. Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki postanowił ją odkryć w towarzystwie dziennikarki kulinarnej Agaty Nesterowicz. Co warto zjeść w Barcelonie?

Gdzie zjeść w Barcelonie?

Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki wybrał się z kamerą do Barcelony, by dowiedzieć się, co warto zjeść w tym słonecznym mieście. W poszukiwaniach towarzyszyła mu dziennikarka kulinarna Agata Nesterowicz, która od lat mieszka właśnie w Barcelonie.

Agata zaprowadziła Marcina na targowisko Mercat st Josep La Boqueria. To obowiązkowy punkt wycieczki dla osób chcących spróbować świeżych tradycyjnych potraw. - Znam od wielu lat to miejsce, robią genialnej jakości jedzenie. To wszystko sprowadza się do smaku czy konsystencji - tłumaczy dziennikarka.

Kulinarna podróż po Barcelonie

Reporter spróbował m.in. lokalnych papryczek czy niewielkich przekąsek "tapas". - Katalończyk ma też swoją katalońską kuchnię, która jest wyśmienita. Jest przeciwieństwem malutkich talerzyków. U Katalończyka musisz się najeść, to połączenie gór i morza - podkreśla dziennikarka.

Katalonia słynie z kulinarnego kunsztu, bardzo dużo mieszkańców robi zakupy na lokalnych targach. - Ten targ ma 800 lat. Hiszpanie uwielbiają tu kupować rzeczy - zaznacza rozmówczyni Dzień Dobry TVN. Pysznie zjeść można również w dzielnicy El Born. Jest ona bardzo klimatyczna. Tam skosztujemy świetnie przyrządzoną ośmiornicę z purée z cytryn czy "anchois".

Więcej na ten temat dowiesz się w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości