Podróże

Podróżuje, trenuje i robi nagie zdjęcia. "To mój manifest wolności"

Podróże


Kuba Kotuła ma 24 lata, z czego ostatnie cztery spędził w podróży. Odwiedził 59 krajów na czterech kontynentach, z miejsca na miejsce przemieszczając się autostopem. Nie zawsze było bezpiecznie. O przygodach, jakie go spotkały na trasie, opowiedział w naszym studiu.

Nagość to wolność

Kuba Kotuła swoje relacje z podróży zamieszcza na Instagramie. Jego znakiem rozpoznawczym są nagie zdjęcia, które robi w miejscach, do których dociera. Nagość jest dla niego manifestem wolności.

Na początku miałem trochę stresu i tremy w związku z pozowaniem nago, ale jest to dla mnie taki manifest wolności. Jesteśmy nadzy, to jesteśmy wolni. Ta nagość jest nie tylko fizyczna. Trzeba się obnażyć ze wszystkiego co mamy, z emocji. Wtedy możemy być naprawdę wolni. To nie o to chodzi, żeby robić pornografię, ale o to, żeby zrobić sztukę. To ma być raczej akt erotyczny

- wyjaśniał Kuba w studiu Dzień Dobry TVN.

Stopem i pod chmurką

Kuba Kotuła podróżuje autostopem z jednym plecakiem, bo - jak tłumaczy - jest minimalistą i nie potrzebuje wiele do życia. W ten sposób zwiedził aż 59 krajów.

Jeździł z bardzo różnymi ludźmi. Zdarzały się również niebezpieczne sytuacje, w których np. musiał wyciągnąć nóż.

W czasie podróżowania nauczył się języka angielskiego i hiszpańskiego. Dzięki temu łatwiej mu się porozumieć z tubylcami, którzy polecają mu ciekawe, mało turystyczne kierunki dalszej wędrówki. Zwiedza spontanicznie, nie ma przygotowanego wcześniej planu.

Zawsze stawiam na przygodę. Niech się dzieje wiele niespodziewanych emocji

-mówił gość dzień Dobry TVN.

W czasie poznawania nowych miejsc Kotuła pracuje. Jest zawodowym instruktorem kick-boxingu i treningu funkcjonalnego. I to w tej dziedzinie stara się zawsze znaleźć jakieś zlecenie.

Takie rzeczy można robić wszędzie. Wystarczy znaleźć ludzi, którzy będą mieli ochotę ze mną trenować. Ostatnio byłem na Karaibach, gdzie przez kilka miesięcy pracowałem jako trener kickboxingu

-opowiadał podróżnik. Teraz uczy się również akupunktury.

Wszystko przez dziewczynę…

Kuba zdradził, że jego pasja do podróży zaczęła się kilka lat temu, kiedy rozstał się z dziewczyną. Po kilku tygodniach koleżanka zaproponowała mu wspólną podróż do Słowenii. Jednak zamiast tam, trafili do Chorwacji. Tak zaczęło się jego podróżowanie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości