Podróże

Hua Hin – atrakcje dla turystów czy plaże do wypoczynku?

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Malowniczy krajobraz przestawiający plażę, ocen i górzyste tereny Hua Hin w Tajlandii

Tajlandia to obecnie bardzo popularny kierunek wycieczek turystycznych. Jadąc tam na wczasy, można wybrać jedno z większych, tętniących życiem miast albo udać się na spokojną wyspę. Hua Hin to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, a także osób chcących zrelaksować się w spa i szukających przede wszystkim wypoczynku na plaży, choć miejsce to oferuje również innego rodzaju atrakcje.

Gdzie jest Hua Hin?

Hua Hin położone jest nad Zatoką Tajlandzką, około 200 kilometrów na południe od Bangkoku. Miejsce to słynie z pięknej kilkukilometrowej plaży, przy której mieszczą się pięciogwiazdkowe hotele. Z dłuższego pobytu w tym miejscu zadowolone będą szczególnie rodziny z dziećmi oraz osoby, które chcą się po prostu zrelaksować – w Hua Hin znajduje się wiele ośrodków spa, można przetestować różnego rodzaju tajskie masaże oraz zabiegi pielęgnacyjne. Czas wolny można również spędzić w parkach rozrywki lub okolicznych parków krajobrazowych.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dla osób wybierających się do Hua Hin pogoda jest równie ważna, jak atrakcje w tym regionie. Temperatura powietrza prawie nigdy nie spada poniżej 20 st. C, ale w czasie monsunów występują ulewne, długotrwałe deszcze. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą odzieży, która zasłania ramiona i nogi – taki strój może być potrzebny, jeśli chcemy w upalny dzień zwiedzić miejsca związane z religią lub królami Tajlandii.

Hua Hin – atrakcje dla turystów

Hua Hin słynie z 4 kilometrowej plaży. Turyści przebywający tu mogą zrelaksować się na pięknej plaży, a odpoczynek ten urozmaicić sobie krótką wycieczką. To właśnie malownicze plaże są powodem, dla którego turyści z całego świata wybierają Hua Hin na cel lub przystanek w swojej podróży po Tajlandii.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji wyspy Hua Hin jest pałac Klai Kangwon zbudowany na polecenie króla Prajadhipoka. W tej chwili pałac zamieszkuje król Bhumibol Adulyadej, więc wnętrza budynków nie są dostępne dla zwiedzających, ale turyści chętnie spacerują po pięknych ogrodach okalających pałac. Wybierając się w to miejsce, warto zadbać o odpowiedni strój, ponieważ w okolicach pałacu nie można nadmiernie odsłaniać ciała – najlepiej nosić np. koszulki z rękawem. Równie znaną atrakcją Hua Hin jest zbudowana w 1920 r. drewniana stacja kolejowa. Do dziś zachowano jej oryginalny wygląd, przez co turyści chętnie robią sobie przy niej sesje fotograficzne.

Hua Hin słynie również z rezerwatu opiekującego się schorowanymi i porzuconymi słoniami. Ośrodek prowadzony jest przez Hutsadin Elephant Foundation, który zapewnia opiekę zwierzętom i dba o rozpowszechnianie informacji na temat okrucieństw, jakich dopuszczają się ludzie w celu pozyskania kości słoniowej. W rezerwacie można obserwować, jak pracownicy dbają o zwierzęta, karmią je i pielęgnują. Coroczną atrakcją regionu jest organizowany festiwal słoni, w czasie którego można podziwiać te piękne i potężne zwierzęta.

W regionie Hua Hin znajduje się również utworzony w 1966 roku Park Narodowy Khao Sam Roi Yot. Powstał w celu ochrony słodkowodnych mokradeł oraz lasów namorzynowych, uważanych za największe dziedzictwo tego obszaru. W Khao Sam Roi You znajdują się otwarte do zwiedzania jaskinie, w tym znana jaskinia Phraya Nakhon, w której mieszczą się zabytki (m.in. Kuha Karuhas – pawilon zbudowany na polecenie króla Chulalongkornę Rama V).

W Hua Hin znajduje się również mityczny odcisk stopy Buddy oraz muzeum upamiętniające walkę armii japońskiej przeciw armii tajlandzkiej w okresie II wojny światowej. Miłośnicy historii i kina na pewno chętnie zobaczą Railway Hotel, w którym kręcono nagrodzony kilkoma Oscarami film “Pola śmierci”. Hotel łączy europejski oraz azjatycki styl, przez co przyjeżdżają do niego ludzie z całego świata.

Czy warto jechać na dłużej do Hua Hin?

Osoby wybierające się do Azji najczęściej proszą o rady na różnego rodzaju forach i grupach internetowych. Często pada pytanie, czy warto wybrać Hua Hin na dłużej. Odpowiedź na to pytanie zależy od celu naszej podróży. To doskonała miejscowość dla osób nastawionych na wypoczynek, chcących skorzystać z uroczych plaż, zabiegów spa, wodnych parków rozrywki. Fani snorkelingu i nurkowania również znajdą coś dla siebie. Ciekawą opcją jest również zwiedzanie okolicznych miast i atrakcji właśnie z miasta Hua Hin.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Targ na torach kolejowych. Handlarze z Tajlandii muszą zwijać swoje stragany kilka razy dziennie

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: John W Banagan/Getty Images

Pozostałe wiadomości