Podróże

Linia lotnicza pozostawiła wszystkich pasażerów bez bagażu. "To był chaos"

Podróże

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
podroze.gazeta.pl, independent.co.uk
Taśma bagażowa na lotnisku

Zgubiony bagaż to dość powszechny problem, jednak trudno wyobrazić sobie sytuację, w której linia lotnicza zawodzi wszystkich pasażerów konkretnego lotu. Do takiego incydentu doszło w niedzielę, 11 września 2022 roku. Osoby podróżujące z z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii nie kryły zaskoczenia na widok pustej taśmy bagażowej na lotnisku. Zagraniczne media donoszą, że żadna z nich nie otrzymała swojej walizki po wyjściu z samolotu.

Linia lotnicza zgubiła wszystkie bagaże

Informację o felernym locie przekazał brytyjski dziennik "Independent". Wszyscy pasażerowie podróżujący z Manchesteru do Madrytu lotem IB3693 po opuszczeniu pokładu samolotu dowiedzieli się, że zostali pozbawieni rejestrowanego bagażu. Okazało się, że żadna z walizek nie została umieszczona na czas w ładowni.

Przedstawiciele linii lotniczej uznali, że winę za to niedopatrzenie ponosi współpracujący z nimi agent handlingowy. Obiecali też pasażerom jak najszybszy zwrot bagażu i zobowiązali się do pokrycia kosztów związanych z zaistniałą sytuacją.

Podróżni oburzeni brakiem bagażu

Widok pustej taśmy bagażowej na lotnisku w Madrycie wywołał niemałe poruszenie wśród podróżnych. Wiele osób zdecydowało się otwarcie wyrazić swoje poirytowanie w mediach społecznościowych. Jak wynika z relacji pasażerów, nieprzyjemny incydent poprzedziło trzygodzinne opóźnienie lotu.

- Wszyscy poszliśmy do punktu obsługi klienta. Było dużo osób starszych, ludzi na wózkach inwalidzkich oraz dzieci. To był chaos - poinformowała jedna z uczestniczek zdarzenia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: podroze.gazeta.pl, independent.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Roman Novitskii/Getty Images

Pozostałe wiadomości