Podróże

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie egzotyczne, podróżując do Azji?

Podróże

Autor:
Adrianna
Kowalczyk
mat. prasowePodróże do Azji

Jednym z nieodłącznych i niezwykle ważnych aspektów podróżowania jest ubezpieczenie turystyczne. Każdy, kto zamierza wyruszyć w podróż, powinien w porę zaopatrzyć się w odpowiednią polisę, dzięki której będzie mógł spać spokojnie. Mowa w szczególności o osobach wyjeżdżających do dalekich krajów, m.in.do Azji. Co warto wiedzieć na temat takich egzotycznych ubezpieczeń i dlaczego warto je nabyć?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na egzotyczne podróże, np. podróżując do Azji?

Nikt z nas nie może być pewny tego, co wydarzy się podczas podróży. Warto więc z odpowiednim wyprzedzeniem zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych zdarzeń, które mogą prowadzić np. do utraty zdrowia. W tym obszarze, skutecznym rozwiązaniem jest posiadanie polisy, której warunki powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań samego ubezpieczonego. 

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

To nic innego jak jeden z rodzajów ubezpieczenia pomiędzy klientem, a wybraną firmą ubezpieczeniową, które zawiera się przed podróżą po kraju ale przede wszystkim za granicę. Polisa taka obejmuje najczęściej kilka elementów, w tym: ubezpieczenie assistance, od wypadków, kosztów leczenia, bagażu, dodatkowe na wypadek rezygnacji z wyjazdu i wiele innych. Jednym z głównych aspektów takiej ochrony jest ubezpieczenie kosztów leczenia, które zapewnia pokrycie przez ubezpieczyciela wydatków związanych z opieką medyczną w przypadku urazu lub nagłej choroby (w tym COVID-19). Ubezpieczenie turystyczne nie jest co prawda obowiązkowe, ale zaleca się, aby wykupił je każdy podróżujący, dzięki czemu może zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. 

Gdzie kupić polisę? Jak to zrobić?

Dobre ubezpieczenie nie zawsze musi być drogie. Przed podjęciem decyzji co do konkretnej polisy, można przeanalizować jak najwięcej ofert, a tych jest na rynku tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance, dostępne na eSky.pl można nabyć online i to w zaledwie kilku minut. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowej wyszukiwarki: https://go.esky.pl/ubezpieczenia/turystyczne/cs/as/azja , dzięki której zainteresowany ochroną w podróży zyskuje przejrzyste informacje co do kosztów i charakterystyki ubezpieczenia. Jeśli jest ono atrakcyjne, wystarczy uzupełnić dane osobowe i dokonać opłaty. Ubezpieczenie sprawdzi się zarówno jeśli chodzi o wyjazd służbowy, wypoczynkowy lub różnego rodzaju podróże, które wiążą się z amatorskim uprawianiem sportu (np. narty czy surfing). 

Ubezpieczenie w podróży do Azji - czy warto?

Azja z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem turystów z Europy. Przed wyjazdem trzeba mieć jednak świadomość tego, że nie obowiązuje tam karta EKUZ, a więc jedyną ochronę może stanowić wykupienie polisy. Warto zaznaczyć, że w niektórych krajach, takich jak m.in. Indie czy Nepal, posiadanie ubezpieczenia jest wymagane przy ubieganiu się o wizę. Kraje azjatyckie z jednej strony są niezwykle atrakcyjne dla turystów, z drugiej jednak specyficzny klimat oraz możliwość zachorowania na egzotyczne choroby sprawiają, że zakup ubezpieczenia staje się jak najbardziej zasadny. Jeśli do tego dodamy, bardzo wysokie koszty leczenia, polisa jest nie tylko możliwością, co wręcz koniecznością! Dla przykładu, w przypadku zapalenia płuc rocznego dziecka w Tajlandii trzeba będzie zapłacić bez ubezpieczenia nawet 689 300 złotych (koszt leczenia - 235 000 zł, transport do szpitala - 54 200 zł, transport Air Ambulansem - 400 000 zł). Skutki upadku na rowerze, w tym doznania urazu głowy, na Malediwach mogą kosztować z kolei 103 000 zł (koszt leczenia - 86 000 zł i transport - 17 000 zł), a upadek z wysokości (np. z wieży ratowniczej na plaży) na Mauritiusie może się wiązać z kosztem leczenia i transportu rzędu ponad 80 000 zł! Przed tak gigantycznymi wydatkami może nas uchronić właśnie ubezpieczenie turystyczne, które przewiduje tego typu zdarzenia.

Autor:Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości