Podróże

Organizuje turystykę górską dla niepełnosprawnych dzieci. "Chcemy, aby wycieczki były dla wszystkich"

Podróże

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Tomasz Brzoza
Daniel Gerus przenosi góry
Daniel Gerus przenosi góry Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Ludzie mają rozmaite pasje, a góry mogą być jedną z nich. Daniel Gerus swoje zamiłowanie do wspinaczki postanowił przekuć w coś dobrego i podjął się organizowania wyjątkowych wycieczek dla niepełnosprawnych dzieci. W Dzień Dobry TVN pomysłodawca ważnej inicjatywy opowiedział o motywach swojego działania.

Organizuje wycieczki górskie dla dzieci z niepełnosprawnością

Daniel Gerus nigdy nie krył swojej miłości do gór. Kiedy na świecie pojawili się jego synowie, postanowił zaszczepić im swoją pasję. Z czasem doszedł do wniosku, że każde dziecko powinno móc poznać uczucie radości ze zdobywania górskich szczytów.

- W pewnym momencie przyszła do mnie taka myśl, żeby dzielić się górami z ludźmi, którzy byli do tej pory całkowicie wyłączeni z turystyki. Wydawało mi się to całkowicie niemożliwe, zbyt trudne. Okazało się, że jest zupełnie inaczej (...). Na początku miało to być tak, że zrobimy to dla dzieci. Okazało się, że tak naprawdę rodzice czasami dużo bardziej potrzebują tej odskoczni - wyjaśnił organizator nieszablonowych wycieczek.

Daniel Gerus o turystyce górskiej dla niepełnosprawnych dzieci

Wyprawy organizowane przez Daniela Gerusa cieszą się niemałym zainteresowaniem. Stanowią też najlepszy dowód na to, że niepełnosprawność nie musi nieść za sobą konieczności rezygnacji z marzeń.

- Wzruszenie jest, naprawdę łezka się w oku kręci (...). Nasze cele to nie mają być jakieś wielkie szczyty. Chcemy, aby wycieczki były dla wszystkich - podsumował pomysłodawca wyjątkowej inicjatywy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Tomasz Brzoza

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości