Podróże

Honolulu na Hawajach – ciekawe miejsca i zabytki, które warto zobaczyć

Podróże

Autor:
Adrian
Adamski

Honolulu to przede wszystkim oryginalne krajobrazy, niepowtarzalne plaże, piękne wodospady, rafy koralowe oraz lasy tropikalne. Jeśli szukasz miejsca, które potrafi doskonale połączyć różne kultury i tradycje, zachować niezwykłe bogactwo naturalne i zestawić je z wysokimi wieżowcami w nowoczesnym stylu, bez wątpienia musisz się tam wybrać.

Honolulu jest jednocześnie stolicą i największym miastem najmłodszego stanu USA. To miejsce pełne pięknych plaż, wśród których znajduje się najbardziej znana atrakcja turystyczna, czyli Plaża Waikiki. Honolulu położone jest na wyspie pochodzenia wulkanicznego, O’hau, będącą trzecią pod względem wielkości wyspą w archipelagu Hawaje. Przy okazji wizyty w Honolulu warto wybrać także na pobliskie wyspy, które również mają wiele do zaoferowania turystom. Poznaj najciekawsze miejsca i zabytki, które koniecznie musisz zobaczyć.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Honolulu – co warto zobaczyć?

Miasto Honolulu wielu turystom kojarzy się wyłącznie ze złotymi plażami i krystalicznie czystą wodą. W rzeczywistości nawet najbardziej wymagający podróżnicy, którzy chcą poznawać historię i lubią bardziej aktywny wypoczynek, znajdą tutaj atrakcje również dla siebie. Nazwę miasta można przetłumaczyć jako "miejsce schronienia", w rzeczywistości jednak już od dawna nie jest to miejsce ciche i spokojne. Jako jeden z popularniejszych kurortów wypoczynkowych, Honolulu co roku odwiedzane jest przez około 5 milionów turystów z różnych regionów świata. Tropikalna egzotyka i naturalne krajobrazy łączą się tu z bogatym życiem nocnym, a także licznymi muzeami. Przyjeżdżając do Honolulu, możesz liczyć nie tylko na wypoczynek na łonie natury, ale również na wyjątkowe zabytki dostępne dla odwiedzających. W wielu miejscach oferowane są również rejsy statkami wycieczkowymi, nurkowanie, surfing czy pływanie z delfinami.

Ciekawe miejsca w Honolulu

Jeśli zaplanujesz swoją wycieczkę odpowiednio wcześniej i dowiesz się, jakie ciekawe miejsca warto odwiedzić w Honolulu, Twoja podróż będzie przepełniona pozytywnymi doświadczeniami i pełna przygód, a po powrocie do domu jeszcze przez następnych kilka lat będziesz miło wspominać wakacje na wyspie. Jakie atrakcje w Honolulu warto zobaczyć?

Plaża Waikiki

To obowiązkowy punkt wycieczki do Honolulu. Plaża Waikiki jest znana na całym świecie i zazwyczaj to właśnie jedno z pierwszych miejsc, do którego udają się turyści zaraz po zameldowaniu się w hotelu. Plaża ma około 4 kilometrów długości i znajduje się tuż obok miasta. Na brzegu Oceanu Spokojnego można nie tylko wypocząć i powygrzewać się na słońcu, ale również zdecydować się na którąś z bardziej wymagających aktywności fizycznych. Na Waikiki można wynająć profesjonalny sprzęt do nurkowania lub deskę surfingową. To najpopularniejsze atrakcje turystyczne, z których korzystają nie tylko obcokrajowcy, ale również mieszkańcy Honolulu.

Akwarium w Waikiki

Akwarium ma dość długą historię i istnieje na wyspie od ponad 100 lat. Jak na budynek mieszczący około 500 różnych gatunków roślin i zwierząt, sprawia wrażenie stosunkowo niewielkiego. Turyści mogą zobaczyć tu najciekawsze okazy flory i fauny typowe dla tego regionu świata. Jest więc to nie tylko świetna rozrywka, ale również edukacja. W akwarium znajdują się także rafy koralowe oraz egzotyczne, różnobarwne ryby, a także ogromne i niebezpieczne rekiny.

Kawaiahao Church

Warty odwiedzenia zabytek będący jednym z pierwszych kościołów chrześcijańskich na Hawajach. Na szczególną uwagę zasługuje architektura budynku – Kawaiahao został stworzony z oszlifowanych i dopasowanych bloków pochodzących z rafy koralowej. Kościół był jednym z miejsc, gdzie w przeszłości można było spotkać całą rodzinę królewską. Współcześnie nadal spełnia swoje funkcje. Jeśli chcesz posłuchać kazania w języku hawajskim, powinieneś udać się właśnie tutaj.

Honolulu Zoo

To jedna z głównych atrakcji turystycznych, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Na terytorium zoo można zobaczyć około 1,5 tysiąca różnych gatunków zwierząt z całego świata. Oprócz dostarczania ludziom rozrywki i funkcji edukacyjnej, w zoo prowadzone są również badania, które mają na celu ochronę rzadko spotykanych i narażonych na wyginięcie zwierząt.

Baza marynarki wojennej Pearl Harbor

Miejsce szczególne dla wszystkich wielbicieli historii Stanów Zjednoczonych. Wstęp do muzeum jest bezpłatny, można zobaczyć w nim archiwalne filmy z okresu II wojny światowej dotyczące konfliktu między USA a Japonią.

Iolani Palace

To wyjątkowe miejsce nie tylko w Honolulu czy na Hawajach, ale również na terytorium całych Stanów Zjednoczonych. Iolani Palace to jedyny pałac królewski w USA. Kiedyś mieszkał w nim król Hawajów, obecnie budynek ma charakter muzealny. Od roku 1978 we wnętrzu zamku organizowane są wycieczki dla turystów. Sam pałac nie wzbudza zbyt dużego zachwytu swoją architekturą, zwłaszcza w porównaniu do królewskich siedzib w Europie – Iolani Palace jest minimalistyczny i wygląda po prostu skromnie.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamski

Źródło zdjęcia głównego: M Swiet Productions/Getty Images

Pozostałe wiadomości