Podróże

Boston w USA – atrakcje turystyczne i zwiedzanie miasta

Podróże

Aktualizacja:
Noelia Hn/Getty Images

Boston został założony w 1630 roku. Zaliczany jest do grupy najbogatszych i najbardziej wpływowych miast w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnia się jednak nie tylko pod względem gospodarczym. Turyści z różnych krajów świata przyjeżdżają tu o każdej porze roku, żeby poznać historię Bostonu, pozwiedzać i udać się na najciekawsze atrakcje w okolicy. Co warto zobaczyć w stolicy jednego z pięćdziesięciu amerykańskich stanów?

Boston, znajdujący się na północno-wschodnim wybrzeżu, jest jednym z najstarszych miast Stanów Zjednoczonych. Jest także stolicą stanu Massachusetts. Jakie atrakcje są najchętniej wybierane przez turystów i co ma do zaoferowania miasto? Poznaj najlepsze miejsca w Bostonie jeszcze przed wyjazdem i zaplanuj swoją podróż tak, żeby nic nie przegapić.

Boston – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Bostonu to prawdziwa przyjemność nawet dla najbardziej wymagających turystów. Każdy przyjezdny znajdzie dla siebie masę atrakcji i możliwości rozrywki czy też odpoczynku. W stolicy Massachusetts można spędzić naprawdę niezapomniane chwile. Nie sposób się tu nudzić, warto jednak udać się do kilku miejsc, które od lat cieszą się dużym powodzeniem i na pewno zasługują na uwagę.

Boston Freedom Trail

Miasto oferuje coś niesamowitego dla wszystkich wielbicieli historii, zwłaszcza historii Stanów Zjednoczonych. Boston Freedom Trail to trasa spacerowa o długości ok. 4 kilometrów. Dzięki niej dowiesz się o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce lub były bezpośrednio związane z tym, co dzieje się w stolicy Massachusetts, oraz poznasz ich wpływ na historię. To obowiązkowy element wycieczki po Bostonie. Jeśli chcesz, w spacerze może towarzyszyć Ci specjalnie wynajęty przewodnik w tradycyjnym historycznym stroju, oczywiście, za dodatkową opłatą.

Boston Common

To pierwszy punkt na planie spaceru po Boston Freedom Trail. Boston Common jest najstarszym parkiem w USA. Wejście jest całkowicie darmowe, dlatego w miarę możliwości warto przyjść do niego przynajmniej kilka razy, aby bez pośpiechu pozachwycać się przyrodą i otoczeniem. To świetne miejsce na odpoczynek po długim zwiedzaniu.

Beacon Hill

Jedna z najstarszych dzielnicy Bostonu, obecnie zaliczana także do jednej z najpiękniejszych. Mieszkanie w Beacon Hill to prawdziwy luksus, na który mogą pozwolić sobie nieliczni, warto jednak udać się tam na spacer, aby podziwiać domy wybudowane z prawdziwej czerwonej cegły i wąskie, brukowane uliczki. Pod względem architektury to jeden z ważniejszych punktów miasta.

Bostońska Orkiestra Symfoniczna

Jeśli podróż do Bostonu była planowana odpowiednio wcześniej, warto kupić bilety do Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej. Repertuar jest naprawdę różnorodny i każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać się zarówno na koncert utworów klasycznych, jak i muzyki nowoczesnej. Jeśli nie uda się załatwić biletu bezpośrednio na koncert, warto zdecydować się przynajmniej na zwiedzanie orkiestry z przewodnikiem.

Museum of Fine Arts w Bostonie

Museum of Fine Arts posiada kilkaset tysięcy eksponatów z różnych dziedzin i okresów historycznych. Oprócz stałych wystaw, co jakiś czas organizowane są wystawy czasowe.

Isabella Stewart Gardner Museum

W muzeum znajdują się wystawy z dziedzin takich jak malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika czy fotografia. Turyści mogą zapoznać się z dziełami amerykańskimi, ale także ze zbiorami pochodzącymi z Europy oraz Azji.

Chinatown

Jak w wielu dużych europejskich miastach, Boston również ma swoją chińską dzielnicę. Większość rzeczy, które można tu znaleźć to produkty spożywcze, bary i restauracje z azjatyckim jedzeniem. Świetne miejsce na posiłek po całym dniu zwiedzania. W Chinatown panuje zupełnie inna atmosfera niż w pozostałej części miasta.

Bostońska Biblioteka Publiczna

Bostońska Biblioteka Publiczna jest warta odwiedzenia, chociażby ze względu na swoje monstrualne rozmiary i stylowo urządzone wnętrza. Wstęp jest całkowicie darmowy, można zdecydować się także na bezpłatne oprowadzanie po najciekawszych zakątkach budynku. Bostońska Biblioteka Publiczna znajduje się na trzecim miejscu pod względem wielkości pośród wszystkich bibliotek w USA. Obok budynku znajduje się piękne podwórko, na którym można odpocząć i poczytać książkę.

Uczelnie wyższe w Bostonie

Boston słynie z uniwersytetów o wysokim poziomie kształcenia. Najbardziej znane uczelnie to Massachusetts Institute of Technology oraz Harvard University, które oprócz nauczania studentów prowadzą również szereg badań z zakresu nowych technologii oraz innych dziedzin naukowych. Harvard University uważany jest za najlepszy uniwersytet na świecie. Przez większość roku można skorzystać z darmowych wycieczek z oprowadzaniem po obu najważniejszych uczelniach w USA.

Faneuil Hall z rynkiem Quincy

Faneuil Hall słynęło kiedyś z licznych hali targowych. Było miejscem wystąpień i przemówień wielu Amerykanów. Obecnie zachwyca turystów głównie piękną architekturą. Na rynku Quincy, będącym częścią Faneuil Hall, można odkryć nowe amerykańskie smaki, typowe dla Bostonu i nie tylko. To świetne miejsce również dla kupna pamiątek z wycieczki i zwykłego spaceru. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc, do którego udają się turyści przyjeżdżający do Bostonu.

Zobacz wideo: Niecodzienna sytuacja w meczu NHL. Bramkarz Boston Bruins... zapomniał, jaki jest wynik i chciał zjechać z lodu. "Myślałem, że przegrywamy"

Zobacz wideo:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości