Podróże

Bariloche, czyli miasto jezior, gór i czekolady

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Fabian Schmiedlechner/EyeEm/Getty ImagesBariloche, Argentyna

Bariloche to miasto w Argentynie, które jest otoczone jeziorami oraz górami. To miejsce atrakcyjne i urokliwe, które zapewnia fantastyczne krajobrazy. Miasto słynie jednak nie tylko z widoków, ale także ze sportów wodnych, alpinistyki i czekolady.

Bariloche w Argentynie to miasto, które łączy w sobie cechy Szwajcarii i Norwegii, mimo że znajduje się w Ameryce Południowej.

Bariloche w Argentynie – historia, zabytki i atrakcje

Argentyńskie San Carlos de Bariloche zostało zasiedlone w 1895 roku przez Niemców i Austriaków. Nazwa miasta pochodzi od Carlosa Wiederholda. Listy do niego były adresowane jako San Carlos i właśnie stąd pochodzi pierwotna nazwa miasta. Obecnie używaną nazwą jest Bariloche, która pochodzi od słowa vuriloche, co oznacza "ludzie za górą". Miasto założone zostało w 1902 roku, a liczba mieszkańców to około 100 tysięcy. W latach 30. XX wieku mieszkańcy miasteczka zdecydowali się na to, aby wykorzystać potencjał turystyczny tego miejsca i zachęcić ludzi z różnych miejsc świata do odwiedzin Bariloche. Miasto otoczone jest czterema głównymi rzekami: Nahuel Huapi, Gutiérrez, Moreno i Mascardi. Centrum Bariloche jest urokliwe, znajdują się w nim najważniejsze instytucje, czyli ratusz, budynek policji, biblioteka. Zabudowa z kamienia przypomina architekturę alpejską znaną z miejsc takich jak Aspen. Obecnie do Bariloche turyści przyjeżdżają przez cały rok, aby zobaczyć połączenie krajobrazów górskich, wodnych i miejskich. Turyści często decydują się na loty na paralotni, startując z najwyższych szczytów, czyli Cerro Catedral lub Cerro Otto. Widoki z góry są oszałamiające. Temperatury w Bariloche wahają się od minus 10 stopni w zimie do 26 stopni w lecie, przy czym noce zwykle są chłodne i nawet w najcieplejszych miesiącach temperatura nie przekracza 12 stopni. Na jesień pada deszcz, natomiast w zimie śnieg, a generalnie przez cały rok jest raczej wietrznie.

Kraina jezior

Bariloche jest otoczone czterema jeziorami i leży na południowym brzegu Nahuel Huapi. Jezioro to ma głębokość dochodzącą nawet do 400 metrów. W Bariloche ogromną popularnością cieszą się spływy kajakowe, a także rafting i inne sporty wodne. W okresie od listopada do kwietnia Bariloche to raj dla wędkarzy, którzy mogą złowić pstrąga lub łososia. Woda w jeziorze jest lodowata, ponieważ w lecie osiąga maksymalnie 12 stopni. W 1934 roku utworzony został Park Narodowy Nahuel Huapi, który często nazywany jest argentyńską Szwajcarią.

Miasto czekolady

Miłośnicy czekolady zdecydowanie powinny odwiedzić Bariloche, które uznawane jest za stolicę tego przysmaku. W mieście na każdym kroku można znaleźć kawiarnie, cukiernie i urokliwe miejsca, w których sprzedawana jest czekolada na gorąco, torty, pralinki i inne pyszności. W wielu miejscach czekoladę ciągle wytwarza się w sposób tradycyjny, ręcznie, natomiast w innych powstaje ona w manufakturach rodzinnych. Supermarket "Turista" oferuje w 70% produkty czekoladowe, a poza tym lody i pyszne przetwory. Najwięcej sklepików z czekoladą można znaleźć przy Mitre, czyli głównej ulicy miasta. Na Wielkanoc odbywa się Festiwal Czekolady, który jest okazją dla łasuchów do skorzystania z licznych degustacji i skosztowania tamtejszych przysmaków.

Narty za dnia, kluby nocą

Bariloche zwane jest wrotami Patagonii, ponieważ jadąc od północy, można zauważyć niesamowity widok na szczyty gór. Bariloche to miasto, które stawia na aktywny wypoczynek przez cały rok. Gdy w Polsce trwa lato, w Bariloche można pojeździć na nartach, ponieważ w pobliżu miejscowości znajdują się stoki narciarskie o różnych poziomach trudności. Catedral Alta Patagonia oferuje ponad 70 tras dla narciarzy. Dodatkowo snowboardziści mogą zdecydować się na snowpark Terrain. Bariloche uznawane jest przez argentyńskich studentów za najlepsze miejsce na wypady dyplomowe, letnie wakacje z przyjaciółmi oraz doskonały sposób na noc w klubie. Studenci zwykle decydują się na tańsze hostele, natomiast osoby przybywające z Europy chcą zakosztować luksusów w hotelach w stylu alpejskim – z widokiem na góry i z polem golfowym. Jedna noc kosztuje około 250 dolarów, jednak można znaleźć także tańsze hotele. Dużo większym problemem może być jednak podróż do Bariloche, ponieważ lot z Polski trwa około 30 godzin. Turyści uważają, że to właśnie od Bariloche należy zaczynać przygodę z Patagonią, a następnie ruszyć do bardziej wysuniętych na południe miejscowości. Bariloche to miejsce bardzo urokliwe, jednak należy pamiętać o tym, że jest to jedno z droższych miast w Argentynie, a dodatkowo bardzo zatłoczone w sezonie. Bariloche to miejsce, w którym można obcować z naturą z jednej strony i z konsumpcją oraz kulturą z drugiej strony. Nie wszystkim takie rozwiązanie się podoba, jednak najlepiej samemu sprawdzić, jakie wrażenia i atrakcje może zapewnić to miasto turystom.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Połączył podróże z treningami

Połączył podróże z treningami
Połączył podróże z treningami
Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Fabian Schmiedlechner/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości