Podróże

Czego nie robić na wakacjach? Turysta trafił do szpitala przez niewinną zabawę

Podróże

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Daily Mail
Krajobraz, basen na Bali

"Turystyczny nowicjusz" - taki przydomek przylgnął do Isaaca Powera z Australii, który spędzał swój urlop na Bali i popisał się dużą bezmyślnością. Przez pozornie niewinny wybryk młody mężczyzna musiał oddać się w ręce lekarzy.

Bali. Australijski turysta napił się wody z węża ogrodowego

Isaac Power zapragnął mieć wyjątkową pamiątkę z wakacji. Pływając w basenie na terenie jednego z kurortów zlokalizowanych na Bali, wpadł na irracjonalny pomysł. Do stojącego nieopodal posągu młody mężczyzna przyczepił węża ogrodowego, z którego tryskała bieżąca woda. Następnie ustawił się tak, by strumień z własnoręcznie stworzonej, prowizorycznej fontanny spływał wprost do jego ust. Niecodzienną pozę uwiecznił na zdjęciu, by pochwalić się nią w mediach społecznościowych.

Jak spędzić wakacje?

Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
wideo 2/5

Bezmyślny żart turysty miał przykre konsekwencje. Australijczyk po połknięciu wody z kranu trafił do szpitala z ostrym bólem brzucha. Został poddany leczeniu i przez jakiś czas był pod stałą opieką lekarzy.

Isaac Power ku przestrodze podzielił się swoją historią z innymi internautami, którzy wybierają się na indonezyjską wyspę. Na facebookowej grupie Bali Bogans zestawił ze sobą dwa zdjęcia - z basenu i ze szpitalnego łóżka.

Turysta trafił do szpitala na wakacjach na Bali

Użytkownicy Facebooka, dla których podróż na Bali nie jest nowością, zauważyli, że australijski turysta z pewnością odwiedzał tę indonezyjską wyspę po raz pierwszy, skoro zdecydował się na tak nieodpowiedzialny wybryk. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tamtejsza woda z kranu pod żadnym pozorem nie powinna być spożywana przez ludzi.

- Musisz być nowicjuszem, skoro wypiłeś wodę na Bali. Zasada nr 1: nie pij wody. Zasada nr 2: patrz na zasadę nr 1.

- Nigdy nie otwieraj ust do balijskiej wody, nawet podczas mycia zębów. Lepiej umyć w mineralnej. (...) Mój syn chorował przez to kilka dni.

- Wiele osób przez to przechodziło na Bali. Nawet przypadkowe zachłyśnięcie się wodą z basenu może być szkodliwe - czytamy w komentarzach internautów cytowanych przez "Daily Mail".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: John Harper/Getty Images

Pozostałe wiadomości