Zabawy w domu w czasie pandemii. "Trzeba pobudzić dzieci do kreatywności"

Parenting

Aktualizacja:

Rodzicom kończą się już pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. O pomoc w pokazaniu nowych zabaw poprosiliśmy animatorkę, Patrycję Lipińską. Nasz gość wykorzystał do tego rzeczy, które każdy z nas ma w domu.

Trzeba coś wymyślić, żeby codziennie pobudzić dzieci do kreatywności - zachęca animatorka Patrycja Lipińska.

Malowanie kawą

Świetnym pomysłem jest malowanie kawą, która rozpuszczona będzie służyła jako farba. Najlepsza jest kawa rozpuszczalna, po sypanej zostają grudki. Ziarenka można użyć do dekoracji. Ważne są proporcje.

Więcej kawy i mało wody daje nam ciemniejszą barwę, mniej kawy - jaśniejszą. Ja nie potrafię malować, ale to była świetna zabawa

- zapewnia Patrycja Lipińska, pokazując wykonane przez siebie i syna prace w Dzień Dobry TVN.

Zabawka Kreatywna Eko Kendama

Kendama to tradycyjna japońska zabawka zrobiona z drewna. Polega na podrzucaniu kulki trzymając za trzon. Choć zabawa może wydawać się mało ambitna, w rzeczywistości jest idealnym sposobem na relaks i rozwój zdolności manualnych. W wersji domowej tanią wersję eko można zrobić z rolki po papierze lub ręczniku papierowym.

Zabawa Głodny Józio

Przygotowujemy pudełko po wyciąganych chusteczkach higienicznych. Oklejamy papierem dookoła tak, by wystawał ponad pudełko. Od góry przyklejamy dopasowaną kartkę, rysujemy buźkę, wycinamy mały otwór wielkości orzecha laskowego albo innej kuleczki). Naszym zadaniem jest tak manewrować pudełkiem, żeby np. 5 orzechów wrzucić do otworu i nakarmić głodnego Józia.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot