Parenting

Jak zorganizować dzieciom czas na wakacjach? Pomysły na gry, zabawy i zajęcia artystyczne

Parenting

Strefa dla dzieci z Lamą Belamą
Strefa dla dzieci z Lamą BelamąDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wybierając się na letni urlop, rodzice szukają miejsc, gdzie wypoczną, a dzieci będą miały zajęcie i spędzą aktywnie czas na kreatywnej zabawie. W hotelu Belmonte w Krynicy-Zdroju najmłodsi nie narzekają na nudę. Animatorka Sylwia Sroka opowiedziała w Dzień Dobry TVN, jakie atrakcje czekają tam na maluchy.

Animacje dla dzieci w hotelu Belmonte

Goście odwiedzający hotel Belmonte w Krynicy-Zdroju z pewnością spotkają Lamę Belamę - pluszową maskotkę, symbol dobrej zabawy dla maluchów. Jaka jest jej historia?

- Lama podróżowała po całym świecie. Zwiedziła wiele kontynentów i trafiła do nas, do Krynicy. Zakochała się w tym miejscu i zamieszkała w naszym pięknym hotelu - opowiadała Sylwia Sroka w rozmowie z Kingą Burzyńską z Dzień Dobry TVN.

W hotelu Belmonte można znaleźć szeroką ofertę artystyczną dla najmłodszych. - Na przykład, tak jak dzisiaj, tworzymy kukiełki Lamy Belamy, więc każde dziecko może sobie zabrać je ze sobą jako pamiątkę do domu i przypominać te cudowne, piękne chwile. Ale nie tylko. Mamy też warsztaty wykonywania piniaty, tworzenia mydełek, kul, warsztaty ceramiczne, malowania na szkle. W gruncie rzeczy bardzo dużo czarujemy tutaj w hotelu. Wykonujemy bardzo fajne sztuczki chemiczne, a przy pomocy ciekłego azotu bawimy się fajnymi rzeczami, gdzie wszystko nam dymi i jest po prostu bardzo ciekawie - zapewniała Sylwia Sroka.

Animatorzy zachęcają również dzieci do aktywności fizycznej. - Każdego dnia mamy zajęcia integracyjne i sportowe. Wychodzimy na świeże powietrze, bo to jest dla nas bardzo ważne. Bawimy się piłką, chustą animacyjną, mamy wiele różnego rodzaju gier i zabaw, do których tak naprawdę nic nie potrzebujemy, a spędzamy aktywnie czas. Pokazujemy dzieciakom, co jest tak naprawdę ważne, że nie potrzebujemy nic, a potrafimy się świetnie bawić - podkreśliła animatorka.

Rowerowy rajd z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju

Do Krynicy-Zdroju zawitała grupa 16 rowerzystów, która ukończyła Krynicki Rajd Rowerowy. Z kolarzami spotkał się Marcin Sawicki, reporter Dzień Dobry TVN.

- Przejechaliśmy po raz siódmy całą naszą wspaniałą Polskę z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. Tym razem mieliśmy krótszą trasę i pokonaliśmy niespełna 1000 km. Ale muszę powiedzieć, że przez 7 edycji przejechaliśmy już 7,700 km, podziwiając wspaniałą Polskę - powiedział Daniel Lisak, organizator rajdu.

Ile dni zajęło im dokonanie tego sportowego wyczynu? - Zawsze jest to 11 dni, żeby było mniej więcej po 100-120 km dziennie. W tym roku było sporo przedziurawionych opon, mniej więcej około 8-9 opon było do wymiany. Ale udało nam się w pełnym, 16-osobowym składzie dojechać do Krynicy-Zdroju - zaznaczył nasz rozmówca.

W grupie uczestników rajdu znalazła się m.in. pani Ania z Kijowa. - Już po raz czwarty uczestniczę w takich rajdach z Polakami i jestem zachwycona. To jest wspaniałe wydarzenie i życzę każdemu, żeby chociaż raz w życiu przeżył coś takiego - stwierdziła zadowolona rowerzystka.

Rowerem przez całą Polskę z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdrój
Rowerem przez całą Polskę z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdrój Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości