Parenting

Wyprawka szkolna. Co powinna zawierać?

Parenting

Zakup podręczników, zeszytów, plecaka czy rozmaitych przyborów to dopiero pierwszy krok na długiej drodze do ukończenia edukacji. Zanim przyjdzie wrzesień i Twoje dziecko zasiądzie w szkolnej ławce, musisz zadbać o to, aby niczego mu nie zabrakło. Konieczne jest zatem skompletowanie wyprawki do szkoły. Czego nie może w niej zabraknąć?

Wyprawka szkolna – kiedy zacząć ją kompletować?

Wakacje to dla milionów dzieci w Polsce okres beztroskiej zabawy, wyjazdów i całodziennych zabaw z przyjaciółmi. Jednocześnie jest to idealny czas, by pomyśleć o skompletowaniu wyprawki szkolnej. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, by pod presją czasu jeździć po sklepach w poszukiwaniu wszystkich niezbędnych akcesoriów. Zanim udasz się na zakupy, przygotuj listę rzeczy, których nie może zabraknąć Twojemu dziecku już w pierwszych dniach nowego roku szkolnego. Zacznij kompletować wyprawkę w lipcu lub sierpniu, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnego stresu i nerwów w ostatni dzień wakacji.

Wyprawka szkolna – co powinna zawierać w przypadku pierwszoklasisty?

Twój brzdąc szybko dorósł i za chwilę pójdzie do pierwszej klasy? W takim przypadku musisz zacząć od podstaw kompletować wyprawkę do szkoły. Przede wszystkim zamów tornister – dobrze aby był ergonomiczny, wyposażony w szerokie szelki, odblaski oraz liczne komory na różne drobiazgi. W wyprawce nie powinno zabraknąć także zeszytów (zarówno w linię, jak i w kratkę) oraz piórnika z całym wyposażeniem (kredki, flamastry, długopisy, ołówki, gumka do ścierania, temperówka, linijka). Podczas zajęć plastycznych bez wątpienia przydadzą się również farby z kompletem pędzli, blok rysunkowy, blok techniczny, a także nożyczki i klej. Oprócz tego musisz pomyśleć o stroju na zajęcia z wychowania fizycznego, butach na zmianę oraz praktycznym worku, który je pomieści. Wszystkie niezbędne akcesoria, które powinny dopełnić wyprawkę do szkoły znajdziesz na stronie: https://www.51015kids.eu/dziecko/akcesoria-dzieciece/do-przedszkola-lub-do-szkoly.

Wyprawka do szkoły dla nieco starszych dzieci

Twoje dziecko jest już wprawione w boju i pierwsza klasa już za nim? Jeśli tak, kompletowanie tegorocznej wyprawki do szkoły powinno być dla Ciebie łatwiejsze – część z potrzebnych rzeczy z pewnością posłuży dziecku w trakcie kolejnego roku szkolnego. Najprawdopodobniej nie musisz kupować ponownie tornistra, piórnika czy worka na buty – te rzeczy wystarczy odświeżyć lub porządnie wyczyścić, by mogły być ponownie wykorzystane już we wrześniu. W przypadku dzieci ze starszych klas tym, co może się przydać są grubsze zeszyty (32- i 64-kartkowe), a także przybory do geometrii: cyrkiel, kątomierz, ekierka czy zeszyt do geometrii z gładkimi kartkami.

Bez względu na to, ile Twoje dziecko ma lat, koniecznie pomyśl także o tym, by kupić mu bidon oraz opakowanie na drugie śniadanie. Można co prawda zapakować kanapkę w papier czy foliowy woreczek, ale małe szanse, że dotrwa ona w swoim stanie do przerwy śniadaniowej. Barwne opakowanie z bohaterami ulubionej bajki, o ile będzie wykonane z twardego plastiku, da pewność, że żadna kanapka czy przekąska nie pogniecie się w plecaku.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości