Parenting

"Futro barana", pisanki "water color" i inne wielkanocne ozdoby, które wykonasz z dziećmi

Parenting

Autor:
Justyna
Piąsta
Zróbcie to razem! Wielkanocne dekoracje
Zróbcie to razem! Wielkanocne dekoracje Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W związku z Wielkanocą w domach pojawiają się świąteczne akcenty. Do stworzenia dekoracji można zaangażować dzieci. Będzie to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do pobudzenia kreatywnego myślenia. Anna Siemińska pokazała w Dzień Dobry TVN, jak wykonać proste ozdoby.

Wielkanocne dekoracje

Wspólne tworzenie dekoracji świątecznych to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Anna Siemińska opowiedziała, jak krok po kroku zrobić "futro barana".

- Potrzebny jest zwykły karton. Wyśmienicie jest narysować baranka, a następnie zrobić dziurki np. śrubokrętem albo szpikulcem. Kiedy mamy już dziurki, potrzebne są nam patyczki do uszu. Każdy patyczek przecinamy w połowie, dzięki czemu będziemy mieć więcej elementów i mamy większe futro - powiedziała animatorka. - To edukacja przez zabawę. Rozwijamy, kształtujemy dziecięce rączki, kształtujemy motorykę dużą i przede wszystkim rozwijamy wyobraźnię - dodała Anna Siemińska.

Kreatywne zabawy z dziećmi

W kolejnej zabawie mogą wziąć udział nie tylko kilkuletnie dzieci, ale również i maluchy. - Nawet od 6. miesiąca życia, kiedy nasze bąbelki powoli już kształtują chwytanie rączkami - stwierdziła Siemińska.

Co potrzebujemy? 2 kubeczki, miskę z ryżem, który można pokolorować barwnikiem spożywczym. W ryżu chowamy różnego rodzaju "skarby". - Dzieci chwytają kubeczki i szukają w ryżu tych skarbów. Dzieci uwielbiają nasypywać, przesypywać coś z jednego do drugiego kubeczka. Dla nas wydaje się to dość banalne i proste, ale dla maluszków to jest niesamowita zabawa - podkreśliła animatorka.

Jak przygotować pisankę metodą "water color"? Zobacz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości