Parenting

Te bliźniaki przyszły na świat w dwóch różnych dniach. Mama: "Będą obchodzili urodziny zamiennie"

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
dailymail.co.uk
Ich mama chce obchodzić urodziny dzieci naprzemiennie

Jo Hayhoe ma dziewięcioro dzieci w tym bliźniaków, którzy urodzili się w innych dniach. Kobieta postanowiła co roku obchodzić ich urodziny naprzemiennie. Kiedy dorosną chce dać swoim pociechom możliwość zdecydowania, którą datę chcą celebrować.

Bliźniaki urodziły się innego dnia

Jo Hayhoe urodziła bliźniaki w różne dni. Blake przyszedł na świat 7 grudnia 2020 roku o 23:57, a Bobby - 8 grudnia 2020 r., 26 minut po północy.

- Chcę, by zamiennie obchodzili dzień urodzin, dopóki nie będą na tyle duzi, by podjąć własną decyzję. Swoje pierwsze urodziny świętowali razem 7 grudnia – czyli w urodziny Blake'a. W przyszłym roku będą świętować w dzień urodzin Bobby'ego - wyjaśniła Jo.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Bliźniaki miały przyjść na świat w domu, jednak kobieta została przewieziona do szpitala, ponieważ lekarze musieli wywołać poród w 37. tygodniu ciąży. Bobby i Blake zostali zabrani na oddział intensywnej terapii noworodków. Pierwszy z chłopców urodził się z kieszenią powietrzną w płucach, a drugi wymagał nakłucia lędźwiowego.

Bliźniaki i ich liczne rodzeństwo

Po powrocie z oddziału intensywnej terapii, bliźniaki zostały przywitane przez liczne rodzeństwo. W domu czekali na nich: Dan (20 lat), Riley (17 lat), Emily (15 lat), Sophie (14 lat), Jack (11 lat), Finley (6 lat) i Teddy (4 lata) oraz przez ich przyrodni brat Cama (12 lat).

- Słyszałam wcześniej o bliźniakach, które rodziły się w różne dni, ale nie sądziłem, że mi się to przytrafi. W zasadzie w ciąży byłam od dziesięciu lat i zawsze szło gładko. Tym razem poród był szybki i przebiegał bezproblemowo, ale później trudno było sobie poradzić. Starsze dzieci były w domu, a bliźniaki w szpitalu. To był ciężki okres. Ale to sprawiło, że ich powrót do domu był jeszcze bardziej wyjątkowy. Wszyscy byli zachwyceni na spotkanie z nimi - wyznała matka.

Choć w jej domu bywa głośno, a ona przez większość czasu zajmuje się dziećmi i pracami domowymi, to i tak jest bardzo szczęśliwa. Po powrocie z pracy w obowiązkach pomaga jej mąż, Richard. Jak mówi, uwielbia być mamą dużej rodziny.

- Uwielbiam być mamą dużej rodziny, uwielbiam też być w ciąży, bliźniaki bardzo obciążały moje ciało, ponieważ były duże - wyznała. - Ale nic nie przebije tego niesamowitego uczucia, wiedząc, że w brzuchu rosną dzieci - dodała szczęśliwa.

Szczęśliwą rodzinę można zobaczyć na portalu dailymail.co.uk.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Nina Schoening/Getty Images

Pozostałe wiadomości