Parenting

Jak się nie nudzić w czasie pandemii? Całą rodziną pograjcie w planszówki!

Parenting

Gry planszowe to nie tylko świetna rozrywka, ale także walor edukacyjny. Planszówki rozwijają kreatywność i uczą logicznego myślenia. Ich fanem jest Jakub Polkowski, który opowiedział nam, w co warto grać. Które gry są przeznaczone dla najmłodszych, a które dla tych nieco starszych?

Nie masz pomysłu, co robić w trakcie pandemii koronawirusa? Dobrym rozwiązaniem są gry planszowe.

Jakie planszówki są najlepsze?

Zdaniem naszego gościa będą to wszystkie gry, dzięki którym możemy spędzić czas razem, rodzinnie.

Liczy się to, żeby porobić coś fajnego. To czy gramy w grę, która jest oparta na spostrzegawczości i zręczności, czy gramy w grę, która jest oparta na słowach, czy rozwiązujemy zagadki, to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, czy my przy tym stole się bawimy

- mówi Jakub Polkowski, który nie tylko gra w gry dla przyjemności (gra również jego żona oraz dwie córki), ale również tworzy koncepty opraw graficznych gier.

>>Zobacz też: Gry, które odciągną dzieci od telefonu. Jakie są zalety "planszówek"?

Jakie korzyści płyną z grania w gry planszowe?

Gry planszowe to świetny sposób na odreagowanie stresu dla całej rodziny. Planszówki rozwijają podstawowe kompetencje u dzieci - uczą ich przede wszystkim koncentracji i pobudzają wyobraźnię. Rozwijają zdolność logicznego myślenia, liczenia, spostrzegawczości, przewidywania, a także uczą zdrowej rywalizacji i umiejętności przegrywania. A nie jest to łatwa sztuka.

Planszówki pozwalają graczom na kilka godzin przenieść się do innej rzeczywistości. I o to właśnie chodzi! A jakie są wasze ulubione gry planszowe?

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości