Mały chłopiec znalazł się w centrum "diabła pyłowego". Nagranie wzbudziło ogromne emocje

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Edziecko.pl/YouTube
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czasie meczu baseballowego. Kilkuletni chłopiec znalazł się w centrum piaskowego wiru. Z pomocą przyszedł mu 17-letni sędzia, który przeniósł małego zawodnika w bezpieczne miejsce. Nagranie "diabła pyłowego" trafiło do sieci.

Czym jest diabełek pyłowy?

Diabełek pyłowy tworzy się na skutek dużego, pionowego zróżnicowania temperatury. Nad powierzchnią Ziemi zaczynają unosić się cząsteczki piasku, pyłu lub nawet drobnych przedmiotów. Najczęściej pojawia się on podczas bezchmurnych, ciepłych dni. Choć trwa krótko, to i tak może spowodować zniszczenia czy innego rodzaju niebezpieczne sytuacje.

Przekonali się o tym rodzice chłopca biorącego udział w meczu baseballowym w Jacksonville na Florydzie w USA. W czasie gry nagle pojawił się wielki tuman kurzu, który przerodził się wir. W jego centrum znalazło się dziecko, które nie mogło się wydostać z tej pułapki.

USA. Atak diabła pyłowego

Całe szczęście obok dziecka stał nastoletni sędzia, który chwycił go w pasie i pomógł mu przenieść się w bezpieczne miejsce. Zdarzenie trwało kilkanaście sekund, jednak bez interwencji 17-latka mogło skończyć się poważnymi obrażeniami.

Chłopcu nie stało się nic poważnego. Tata przemył mu oczy z resztek pyłu oraz piachu. Chwilę później dziecko kontynuowało grę na boisku. Film stał się hitem w sieci i wzbudził ogromne emocje wśród internautów. Większość z nich jest pod wrażeniem postawy nastoletniego sędziego.

- "Świetne zachowanie młodego sędziego", "Dobra robota", "Uratował mu życie", "Kiedy widzę nastolatków podejmujących zdecydowane działania, to czuję się o wiele lepiej, myśląc o przyszłości tego kraju" - czytamy pod nagraniem.

Więcej ciekawych materiałów wideo znajdziesz w serwisie ToTeraz.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Edziecko.pl/YouTube

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/ljphoto7/YouTube/WKYC Channel 3

Pozostałe wiadomości