Ich dzieci mają dwie matki i dwóch ojców. Jak wygląda życie w poliamorycznej rodzinie?

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
ofeminin.pl, celebjam.com
Splecione dłonie dzieci i dorosłych

Alysia, Tyler, Sean i Taya wychowują wspólnie gromadkę dzieci. Kilka lat temu dwa małżeństwa postanowiły zamieszkać pod wspólnym dachem, tworząc rodzinę poliamoryczną. Jak wygląda ich codzienność?

Tworzą rodzinę poliamoryczną. Ich dzieci mają dwie matki i dwóch ojców

Widok szczęśliwej pary z gromadką dzieci nikogo nie dziwi. Co innego czwórka rodziców, wychowujących wspólnie potomstwo w jednym domu. Właśnie tak wygląda życie Alysii, Tylera, Seana i Tayi. Mieszkańcy amerykańskiego stanu Wirginia od kilku lat żyją w otwartym związku i nie zamierzają tego zmieniać. Ich zdaniem poliamoria, zwana też "miłością mnogą", ma wiele zalet.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

- Mamy cztery pary dorosłych rąk do pracy. Myślę, że niewiele osób ma taką pomoc - przekonuje jeden z członków nietypowej rodziny.

Pokazują, jak wygląda życie w poliamorycznej rodzinie

Alysia, Tyler, Sean i Taya opowiadają o swojej codzienności w sieci. Wszyscy zgodnie przyznają, że wysoko cenią sobie możliwość dzielenia się rodzicielskimi obowiązkami. Choć połączenie różnych metod wychowawczych to spore wyzwanie, gromadka pociech nigdy nie potrzebowała opiekunki.

- Świadomość tego, że dzieci zawsze znajdują się pod opieką przynajmniej jednego rodzica to ogromna ulga - zapewnia Sean.

Co ciekawe, Alysia i Taya niedawno sprowadziły na świat dwójkę dzieci i mają problem z ustaleniem biologicznego ojcostwa. Na razie nie planują jednak robić badań DNA.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: ofeminin.pl, celebjam.com

Źródło zdjęcia głównego: Jasmin Merdan/Getty Images/Facebook

Pozostałe wiadomości