Parenting

Powstanie pierwsza klasa dla influencerów. "Pewnych rzeczy, jak np. odwaga, nie da się wyuczyć"

Parenting

Aktualizacja:

Prywatne liceum w Słupsku zamierza wprowadzić nabór do klasy vlogerskiej. Czy bycia youtuberem czy influencerem można się nauczyć? Czy utworzenie klasy o takim profilu to dobry pomysł? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Justyną Suchecką, dziennikarką, która zajmuje się tematyką edukacyjną oraz Andżeliką Muchą, influencerką znaną, jako Littlemooonster96 i Sylwią Lipką, influencerką.

Klasa dla przyszłych influencerów

Badanie "Aspiracje dziewczynek w Polsce" przeprowadzone na zlecenie Inspiring Girls Polska pokazało, że blisko połowa młodych dziewczyn chciałaby zrobić karierę w internecie. Marzy im się prowadzenie kanału na YouTubie, konta na Instagramie lub TikToku. Na przeciw tym oczekiwaniom postanowiło wyjść jedno z prywatnych liceów w Słupsku. Już niedługo uczniowie będą mogli aplikować do klasy o profilu vlogerskim. Dlaczego młode dziewczyny chcą robić karierę w internecie?

- Zawód infuencera kojarzy im się z popularnością i czymś bardzo ekscytującym. Często nie zdają sobie sprawy, że jest to ciężka praca. Myślę, że jak pójdą do takiej szkoły, w której będą musiały się nauczyć podstaw marketingu, psychologii, zarządzania, nagle się okaże, że ta szkoła przypomina trochę technikum ekonomiczne, a tym samym przestanie być aż tak ekscytująca - mówiła Justyna Suchecka, dziennikarka TVN24.

Zdaniem dziennikarki, taka wiedza powinna stanowić jedynie dodatek do normalnej nauki. Klasa o profilu blogerskim czy influencerskim nie zwalnia z nauki matematyki, historii czy języka polskiego. - To nadal jest klasa w liceum ogólnokształcącym - dodała dziennikarka.

Jak zostać gwiazdą internetu?

O tym, że praca infuencera czy youtubera nie jest prosta doskonale wiedzą Andżelika Mucha znana, jako Littlemooonster96 i Sylwia Lipka. - Bardzo chciałam zostać influencerką. Początkowo chodziłam na różne zajęcia, później montażu czy produkcji uczyłam się sama z filmików z internetu - mówiła Sylwia. Czy bycia influencerem można się nauczyć? - Nie wiem, u mnie to wyszło bardzo naturalnie. Kiedy zaczynałam nawet nie było takiego pojęcia. W tamtym czasie oglądałam bardzo dużo zagranicznego YouTuba i po prostu zaczęłam robić to, co tamte dziewczyny - mówiła Andżelika Mucha.

Jakie cechy powinien mieć influencer? - Wydaje mi się, że to zawsze ludzie oceniają, czy ma się to coś czy nie. Po prostu trzeba ich czymś do siebie przyciągnąć i zatrzymać - dodała Sylwia Lipka.

Czy to dobrze, że edukacja zmienia kurs i wychodzi na przeciw oczekiwaniom młodych ludzi? - Póki zachowujemy podstawy, to jest super. Myślę, że wiele osób, które zdecydują się pójść do takiej szkoły ma świadomość, że nigdy nie będą takimi gwiazdami, jak dziewczyny. Bo pewnych rzeczy, jak np. odwaga nie da się wyuczyć - mówiła w Dzień Dobry TVN Suchecka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister podaje prawdopodobny termin

Marcin Prokop wyjaśnia, czym jest instrybutor. "Oby tylko nikt nie strzelał"

Rada Medyczna i minister zdrowia za przedłużeniem obostrzeń. "Sytuacja jest bardzo dynamiczna"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości