Parenting

Sesje zdjęciowe noworodków. Dlaczego bywają niebezpieczne?

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
parenting.pl

Rodzice coraz chętniej organizują sesje zdjęciowe już w pierwszych tygodniach życia swoich dzieci. Niekiedy zwyczaj budzi sporo kontrowersji. Szczególnie, że pozy, w których układa się maluchy, są dla nich na tym etapie nienaturalne.

Dziecięce sesje zdjęciowe

W dobie mediów społecznościowych sesje zdjęciowe noworodków cieszą się ogromną popularnością. Takie fotografie rozczulają i pomagają zdobyć zaangażowanie obserwatorów. Niestety zdarza się, że rodzice zapominają o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie maluchów.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Na jednym z filmów na TikToku widać kilkutygodniową dziewczynkę w trakcie sesji. Dziecko ma odpowiednią stylizację i scenografię, ale nie potrafi jeszcze utrzymać główki. Jedna z osób, w trakcie zdjęć, musiała ją podtrzymywać. Internauci byli wstrząśnięci tą sytuacją.

"To nie jest chyba dobra pozycja dla noworodka", "Czy tylko mnie takie sesje przerażają?" - to tylko niektóre komentarze, które pojawiły się pod nagraniem.

Niebezpieczne sesje zdjęciowe

Takie sesje wyglądają uroczo, szlafroczki, różowe kapcie, ręczniczek, kubeczek. Dziecko przypomina małego modela, ale pozycje, które przyjmuje, budzą zaniepokojenie i mogą być niebezpieczne. Wiąże się to z tym, że noworodek w pierwszych tygodniach swojego życia nie jest w stanie zapanować nad swoim ciałem. W brzuchu matki chroniły go wody płodowe. Jak czytamy na portalu parenting.pl, "mięśnie szyi i karku dziecka, które nie jest jeszcze w stanie samodzielnie utrzymywać swojej główki, są bardzo słabe".

Rodzice nosząc malucha podtrzymują jego główkę, a w trakcie takiej sesji nawet jeden gwałtowny ruch może przynieść poważne konsekwencje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Pavlina Popovska/Getty Images

Pozostałe wiadomości