Przedszkolak wymieniał nazwy ptaków. Odpowiedź zaskoczyła rodziców: "Kto go tego nauczył?"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
edziecko.pl
Przedszkolak i łabędź

Kilkulatki nieraz potrafią zaskoczyć swoją rezolutnością i spontanicznością. Często ich szczere odpowiedzi są źródłem wielu zabawnych historii oraz anegdot. Niedawno do sieci trafił filmik, na którym kilkulatek popisuje się znajomością nazw ptaków. Jego wypowiedź zaskoczyła przedszkolanki i wypadło trochę niezręcznie.

Przedszkolak przekręcił słowo. Nagranie jest hitem internetu

Kilkulatki często są rezolutne i rozgadane, choć nie rozumieją jeszcze znaczenia wielu słów. Takie okoliczności sprawiają, że dzieci nieraz popełniają zabawne gafy językowe, które doprowadzają do śmiechu dorosłych. Na TikToku pojawiło się nagranie, opublikowane przez użytkownika Kacpra (nick csp_ms), na którym kilkuletni chłopiec odpytywany jest ze znajomości nazw ptaków. Za dzieckiem widać dziewczynkę, która stara się podpowiedzieć, dukającemu odpowiedź koledze.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Kilkulatka zamiast powiedzieć wyraźnie "łabędzie dzikie" wyszeptała zlepek niezrozumiałych dla chłopca słów, na skutek czego bohater filmiku wykrzyknął: "Łabędzie cipy".

Chłopiec nie znał nazw ptaków i zaliczył "wpadkę"

Filmik, który jest dziś hitem TikToka zobaczyło już 160 tysięcy osób. W sekcji komentarzy nie zabrakło dowcipnych uwag na temat zabawnego występu kilkulatka. Jedna z użytkowniczek sama wspomniała podobną sytuację: "U mojej siostry na kartkówce z Makbeta też sobie podpowiadali. Zamiast na wrzosowisku, część napisała - na wysypisku".

Kolejna osoba zastanawiała się, skąd dziecko zna takie słowo: "Tymczasem w domu, kto go tego nauczył?" Inna użytkowniczka przypomniała swoją historię z podpowiadaniem: "Jak koleżanka zdawała na religii stacje, to jej chciałam podpowiedzieć, że ukrzyżowanie, podniosłam ręce i udawałam martwa... Wezwali rodziców".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dimitri Pronchenko/Getty Images, TikTok: https://www.tiktok.com/@csp_ms/

Pozostałe wiadomości