Parenting

Pokazała, jak przygotowuje syna do szkoły. Nagranie ma drugie dno. "Najgorsza rzecz na świecie"

Parenting

Autor:
Patrycja
Sibilska
dzieci biegnące do szkoły i zrzut ekranu z TikToka

22-letnia Classie Walton zamieściła na TikToku wideo, na którym szykuje swojego synka do szkoły. Nowy plecak ze Spidermanem bardzo ucieszył chłopca, jednak to nie radość dziecka z nowej rzeczy poruszyła internautów, a funkcja, jaką szkolny gadżet ma pełnić.

Kuloodporny plecak

W USA każdego dnia około 316 osób zostaje zastrzelonych. Jak podaje kalifornijska Naval Postgraduate School tylko od pierwszych dni 2020 do maja 2022 roku odnotowano 504 przypadki użycia broni w amerykańskich szkołach. Statystyki pokazują, że w tym roku w Stanach Zjednoczonych więcej niepełnoletnich zginęło od broni palnej niż w wyniku wypadków samochodowych. Nie dziwi więc, że rodzice i opiekunowie martwią się o bezpieczeństwo dzieci, a firmy wprowadzają produkty, dzięki którym w razie niebezpiecznej sytuacji, uczniowie będą mogli chronić swoje życie.

Amerykański sen

Zakochany w USA
Zakochany w USA Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Plecak syna Classie Walton wyposażony jest w specjalną, kuloodporną wkładkę. To nie jedyna tego typu propozycja, jaka pojawiła się ostatnio na amerykańskim rynku. Inna firma z Tennessee proponuje kuloodporne ławki i, jak twierdzi, wystarczą trzy takie meble, aby uratować całą klasę.

Poruszający film

Na nagraniu, jakie Classie Walton opublikowała na TikToku, możemy zobaczyć mamę wyjaśniającą synowi, jak ma się zachować w czasie strzelaniny w szkole, oraz jak poprawnie posługiwać się plecakiem w razie zagrożenia. Film zdobył prawie 8 milionów odsłon w bardzo krótkim czasie i wywołał poruszenie wśród użytkowników Internetu.

"To najgorsza rzecz na świecie! Dlaczego ten kraj musi do tego dojść. Tak smutno.", "To smutne, że jest to rzeczywistość naszych dzieci. Tak się cieszę, że udało się uzyskać zasięg, na jaki zasługuje, trzeba to wprowadzić do codziennego programu nauczania" - piszą internauci.

Kobieta została także poproszona o komentarz przez telewizję OklahomaNews4. W krótkim wywiadzie wyjaśniła, że jej syn po tym, jak uzbrojony napastnik wtargnął do jego szkoły, zadawał jej wiele pytań, a jego poczucie bezpieczeństwa było zachwiane. Dlatego postanowiła kupić mu kuloodporny plecak i nauczyć go, jak z niego skorzystać w sytuacji zagrożenia. Uważa także, że to obowiązek każdego rodzica i jak mówi: "Kto ochroni nasze dzieci, jeśli nie my sami?". Classie wyznała także, że podczas całego nagrania z trudem powstrzymywała łzy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości