Parenting

Kuriozalna oferta pracy dla niani. "Więcej zarabiałam na ulotkach w szkole"

Parenting

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Facebook
Kobieta opiekuje się dzieckiem

Prawie 200 komentarzy, niemal 600 emotikon z rozbawioną miną, żaden "like" i mnóstwo słów krytyki - to reakcje internautów na znalezione w sieci ogłoszenie z ofertą pracy dla niani. Warunki, które zaproponowali pracodawcy, wydają się dla wielu absurdalne. Zakaz korzystania z telefonu oraz stawka 6 zł za godzinę to tylko wierzchołek góry lodowej.

Piotrków Trybunalski. Kontrowersyjna oferta pracy dla niani

Na facebookowej stronie "Polecam w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach" pojawiła się oferta pracy dla opiekunki do 3,5-letniego dziecka. Co prawda, rodzice malucha zapewniają zatrudnionej niani umowę oraz ubezpieczenie, jednak lista wymagań i zakazów jest według internautów nieproporcjonalnie długa w stosunku do oferowanego wynagrodzenia. Pracodawcy są w stanie zapłacić od 6 do 20 złotych za godzinę opieki nad dzieckiem, w zależności od wykonywanych obowiązków:

  • stawka 6 zł - przygotowanie posiłków, towarzystwo dla dziecka, oglądanie tv z dzieckiem;
  • stawka 7 zł - przygotowanie posiłków, regularna zabawa;
  • stawka 8 zł - jak wyżej plus czytanie, rysowanie, spacery;
  • stawka 9 zł - jak wyżej plus nauka literek i cyferek;
  • stawka 10 zł - jak wyżej plus kreatywne zabawy;
  • stawka 20 zł - jak wyżej plus wykształcenie wyższe pedagogiczne, nauka języka angielskiego.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Rodzice dziecka w ogłoszeniu zaznaczyli, że przygotowywanie posiłków równoznaczne jest z "przygotowywaniem owoców, kanapek, śniadań, obiadów i kolacji". Dodatkowo po każdym dniu pracy niania ma obowiązek "sprzątania na swoim stanowisku", co wiele osób zinterpretowało jako sprzątanie całego domu.

- Zakaz używania telefonu, dozwolony jedynie do kontaktu z rodzicami bądź w nagłych przypadkach w sprawach prywatnych. W domu zamontowane są kamery, więc rodzice będą mieli podgląd do tego, co się dzieje w domu - czytamy w ogłoszeniu.

Oferta pracy dla niani w Piotrkowie Trybunalskim - komentarze internautów

Ogłoszeniodawcy prawdopodobnie byli przygotowani na nieprzychylne reakcje internautów, ponieważ już na wstępie zastrzegli, że nie zamierzają przejmować się żadną krytyką. - Jakikolwiek hejt jest nam obojętny. Rodzice muszą wiedzieć, za co płacą - tłumaczyli. Wyjaśnienia nie powstrzymały jednak użytkowników Facebooka przed wyrażeniem negatywnej opinii. W komentarzach nie zabrakło oburzenia oraz ironii:

- Normalnie to jest koncert życzeń. - Ja się piszę na tę stawkę za 6 zł, tyle że online.  - 6 zł? Więcej zarabiałam na ulotkach w szkole średniej! - Ta osoba nie szuka opiekunki. Od stawki 9 złotych w górę mówimy już o osobie, która powinna znać podstawy metodyki nauczania. Także śmiało mogę pogratulować głodowych stawek i stwierdzić, że tak oto uśmiecha się do nas historia: Oto ktoś chce wrócić do korzeni, kiedy nauczyciel był niewolnikiem utrzymywanym przez swojego Pana. - Poczułam się obrażona. Uważam, że ten post jest żenujący. Mało tego, że wyjątkowo dobrze ukazuje brak szacunku do drugiego człowieka - pisali zbulwersowani internauci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości