Parenting

Niemowlaki na basenie. Jaki warunek muszą spełnić, aby wziąć udział w zajęciach?

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Robert Stockinger
Pływające niemowlaki

Niemowlaki na basenie uczą się pływać i nurkować. Najmłodsi mają nawet trzy miesiące. Dlaczego warto zabierać małe dzieci na basen opowiedział trener, Norbert Lewandowski.

Nauka pływania dla niemowlaków

Najmłodsi kursanci Norberta Lewandowskiego mają nawet trzy miesiące i jest to najlepszy wiek na naukę pływania. Jednak maluch musi spełniać jeden podstawowy warunek. - Jeżeli trzymamy dziecko pod paszki i głowa jest stabilna, to jest doskonały moment, żeby rozpocząć wielką przygodę na basenie - powiedział trener.

Wczesna nauka pływania podkreśla zdolności fizyczne dziecka, rekompensuje ewentualne braki zdrowotne, ale też rozwija pod względem intelektualnym i oczywiście pływackim.

- Uczymy konkretnych umiejętności pływackich, takich jak np. wstrzymywanie oddechu i nurkowanie czy takich umiejętności jak swobodne leżenie na wodzie, czyli ćwiczeń wypornościowych - tłumaczył trener.

Kiedy dziecko może samodzielnie pływać?

Dziecko po takim kursie jest w stanie w wieku ok. 2 lat samodzielnie pływać. Niemowlaki są przygotowywane także do nurkowania. Kiedy opanują pewne nawyki, podejmowana jest decyzja o wspólnym zanurzeniu się z rodzicem.

- Czasami to są nurki na drugich zajęciach, a czasami na piątych - powiedział Norbert Lewandowski.

Zajęcia trwają 45 minut i to jest wyjątkowy czas, bo cały poświęca się dziecku. W ten sposób buduje się ogromna więź między rodzicem, a maluchem. Zdaniem trenera, po takich ćwiczeniach dzieci chętniej podejmują różne wyzwania w domu.

- W trakcie pracy z dzieckiem jest cały czas kontakt wzrokowy, czyli to poczucie więzi rodzic-dziecko jest bardzo, bardzo duże. Po drugie rodzic jest instruktorem dla dziecka, czyli on uczy się w jaki sposób pracować z dzieckiem, w jaki sposób motywować dziecko, zachęcać, być cierpliwym i czekać na zdobycie konkretnych umiejętności - wyjaśnił trener.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości