Parenting

Nastoletnie matki, które robią karierę w sieci. Niektóre z nich zaszły w ciążę w wieku 14 lat

Parenting

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
papilot.pl
Nastolatka trzymająca w dłoniach test ciążowy.

Wczesne rodzicielstwo niesie za sobą wiele wyzwań. Doskonale wiedzą o tym osoby, które powitały na świecie potomstwo jeszcze przed ukończeniem nauki. Nastolatki, które po zajściu w ciążę musiały przejść przyspieszony kurs dorosłości, coraz częściej decydują się opowiedzieć o swoich doświadczeniach w sieci. Jak wygląda ich codzienność?

Nastoletnie matki i ich aktywność w sieci

Życie większości nastolatków kręci się wokół szkoły, przyjaźni i pierwszych miłości. Zdarzają się jednak sytuacje, w których młodzieńcza beztroska musi ustąpić miejsca poważnym obowiązkom. Młode matki bardzo szybko przekonują się o tym, że spoczywa na nich wielka odpowiedzialność. Wiele z nich dzieli się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem Instagrama bądź YouTube'a.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Nie da się ukryć, że historie nastoletnich mam wywołują w sieci niemałe poruszenie. Większość z nich jest bardzo poruszająca, inne stanowią dowód na to, że nieletnie matki potrafią poradzić sobie z wieloma problemami.

Macierzyństwo odmieniło ich młodzieńcze lata

Lexa, Allie, Unique, Maddie i Camryn uczyły się zmieniać pieluchy, podczas gdy ich rówieśnice przygotowywały się do szkolnych egzaminów. Oto historie młodych mam, które z godną podziwu szczerością opowiadają o swoich doświadczeniach w sieci:

  • Lexa zaszła w ciążę w wieku czternastu lat. Nie była gotowa na macierzyństwo, dlatego jak najdłużej starała się ukrywać rosnący brzuch przed bliskimi i przyjaciółmi z klasy. W końcu sekret wyszedł na jaw, a ojciec dziecka zrzekł się praw do opieki. Dziewczyna opisała swoje przeżycia w filmiku, który umieściła w serwisie YouTube. Był to jedynie wstęp do pełnej emocjonujących zwrotów akcji opowieści o wczesnym rodzicielstwie;
  • Allie urodziła córeczkę o umieniu Ciarcia. Miała wtedy osiemnaście lat. Młoda mama doskonale radzi sobie z wychowywaniem pociechy, a w dodatku znajduje czas na publikowanie inspirujących filmików w Internecie. W ten sposób pragnie wspierać nastolatki, które znalazły się w podobnej sytuacji;
  • Unique zaszła w ciążę jako piętnastolatka. Narodziny córki, Amoury, zupełnie odmieniły jej życie. W pełnieniu rodzicielskich obowiązków wspiera ją chłopak, który mimo szeregu obaw nie uchylił się od odpowiedzialności za dziecko;
  • Maddie miała zaledwie czternaście lat, gdy dowiedziała się o ciąży. Nie mogła liczyć na wsparcie ze strony ojca dziecka, ale ostatecznie sprowadziła na świat córkę o imieniu Everly. W wychowywaniu dziewczynki wspierają ją najbliżsi;
  • Camryn rozstała się z ukochanym kilka tygodni po wykonaniu testu ciążowego. Miała wtedy szesnaście lat. Dziś jej życie wypełnia szczęście wynikające z opieki nad córką, Colette. Nastolatka chętnie opowiada o swojej codzienności w mediach społecznościowych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: papilot.pl

Źródło zdjęcia głównego: Image Source/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości