Parenting

Mają kilka lat, a już robią karierę. Te maluchy okrzyknięto najpiękniejszymi dziećmi na świecie

Parenting

Autor:
Berenika
Olesińska
Dziewczynka z koroną na głowie
Severin Schweiger/Getty ImagesNajpiękniejsze dzieci na świecie

Pozują do zdjęć w pełnym makijażu i prezentują stylizacje niczym profesjonalne, dorosłe modelki. Oto popularne w mediach kilkuletnie dziewczynki, które zrzeszają na Instagramie fanów swojej urody. Jak wyglądają "najpiękniejsze dzieci na świecie"?

"Mała miss" - konkursy piękności dla dzieci

Psychologowie coraz częściej zwracają uwagę na negatywny wpływ mediów społecznościowych na rozwój dzieci. Dążenie do nieosiągalnej perfekcji, którą widzimy na publikowanych w sieci przerobionych zdjęciach, rodzi frustrację, a czasami prowadzi nawet do obniżenia nastroju i depresji - szczególnie u dojrzewających nastolatków.

Próba stłamszenia tego niebezpiecznego zjawiska jest tak naprawdę walką z wiatrakami, ponieważ na każdym kroku możemy spotkać się z uprzedmiatawianiem zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy biorąc dobrowolnie udział w różnego rodzaju wyborach miss i misterów, godzą się na bardzo powierzchowną ocenę własnego ciała i dają przyzwolenie na popularyzowanie kultu wyglądu.

Miss

Polka najpiękniejszą kobietą świata
Polka najpiękniejszą kobietą świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Warto pamiętać, że rankingi "najpiękniejszych" są przede wszystkim niemiarodajne - podyktowane subiektywnymi przekonaniami, różnorodnymi gustami i bazują wyłącznie na tych jednostkach, które w takim rankingu chciały wziąć udział - zgłosiły się na casting lub prowadzą działalność influencerską na Instagramie, by zostać zauważone.

Uzyskiwane tytuły nie mają więc wiele wspólnego z rzeczywistością. Dorośli sięgają po nie na własne ryzyko, dzieci natomiast zazwyczaj są do tego zachęcane przez rodziców. Kilkulatkowie muszą wówczas mierzyć się z wieloma porównaniami, z którymi czasami nie dają sobie rady. Przykładem jest chociażby Kailia Posey, gwiazda konkursów piękności dla dzieci, która w wieku 16 lat popełniła samobójstwo.

Najpiękniejsze dzieci świata na Instagramie

Tradycyjne konkursy piękności przenoszą się na Instagram, gdzie rodzie czuwają nad nieskazitelnym wizerunkiem swoich pociech i liczą na ich karierę. Oto kilkoro małych influencerów, którzy zdobyli popularność w mediach i zostali okrzyknięci "najpiękniejszymi dziećmi na świecie".

Nylah Castillo

Stephanie Castillo wychowuje troje dzieci, w tym małą Nylah. Kobieta bardzo chętnie dzieli się prywatnością i zdjęciami pociech na Instagramie. Zebrała już ponad 180 tysięcy obserwatorów, którzy zachwycają się urodą jej córki. Wygląd dziewczynki jest bowiem bardzo charakterystyczny. Nylah ma duże, niebieskie oczy, długie rzęsy oraz gęste, kręcone włosy.

Niektórzy internauci zarzucają Stephanie, że fotografie dziecka są obrabiane i upiększane, ale matka zaprzecza tym doniesieniom i twierdzi, że wygląd córki to zasługa genów. - Moje dzieci mają w sobie mieszankę krwi hiszpańskiej, kreolskiej i afroamerykańskiej - przekonuje kobieta.

Anastasya Averbukh

Pochodząca z Izraela Anastasya Averbukh brała już udział w wielu kampaniach reklamowych, grała w filmach oraz nawiązała współpracę z agencjami modelek. Instagramowe konto dziewczynki obserwuje 145 tys. osób. Jej ojciec to popularny lekkoatleta, Aleksandr Averbukh.

Megan i Morgan Boyd

Sławę w sieci zyskały również wyjątkowe bliźniaczki Megan i Morgan Boyd. Dziewczynki mają aktualnie 10 lat i aż 818 tysięcy obserwatorów na Instagramie. Popularność zdobyły jednak w znacznie młodszym wieku, kiedy były niezwykle podobne do Rihanny z młodzieńczych lat. Wielu internautów nazywało je córkami barbadoskiej wokalistki.

Jedna z dziesięciolatek może pochwalić się jeszcze inną, charakterystyczną cechą. Morgan ma heterochromię - jedno jej oko jest niebieski, a drugie brązowe. 

Anna Pavaga

Według internautów do grona najpiękniejszych dzieci popularnych na Instagramie zalicza się również Anna Pavaga. Mała Rosjanka pochodzi z Sankt Petersburga i marzy o karierze zawodowej baletnicy. Od trzeciego roku życia bierze udział w sesjach zdjęciowych. Wystąpiła między innymi na łamach francuskiego magazynu "Vogue".

Anna Knyazeva

Kolejną przedstawicielką Rosji jest Anna Knyazeva. Popularność zdobyła dzięki reklamom marki Chobi Kids, w których brała udział. Dziewczynka jest znana nie tylko w swoim kraju, lecz także na całym świecie. Współpracuje z profesjonalnymi agencjami modelek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Severin Schweiger/Getty Images

Pozostałe wiadomości