Najmniejsza matka na świecie urodziła troje dzieci. Dwoje odziedziczyło jej chorobę

Autor:
Daria
Pacańska
Ze względu na chorobę genetyczną miała zaledwie 72 centymetrów wzrostu. Jak potoczyły się jej losy?

Kobieta nazwana przez media "najmniejszą mamą świata" ze względu na chorobę genetyczną miała zaledwie 72 centymetrów wzrostu. Trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Stacey Herald ma trójkę dzieci i wszystkie przyszły na świat za pomocą cesarskiego cięcia.

Stacey Herald urodziła troje dzieci

Stacey Herald miała dokładnie 72,39 cm wzrostu, a to dlatego, że od urodzenia chorowała na poważną chorobę genetyczną, powodującą łamliwość kości. To według lekarzy było jedno z przeciwskazań do posiadania dzieci. Mimo to, Stacey nie zamierzała porzucić swoich planów dotyczących rodzicielstwa i urodziła troję dzieci.

Miłość

 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam BaldychówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Zawsze marzyła o dużej rodzinie. Wiedziała, że ze względu na swoją dolegliwość może mieć to poważne konsekwencje. Nie zważając na opinie lekarzy ona i jej mąż Will (mężczyzna mierzy 170 cm wzrostu) zdecydowali się na założenie rodziny.

Kobieta zmarła w młodym wieku

Córeczka kobiety, Kateri urodziła się 21 października 2006 roku. Niestety odziedziczyła chorobę matki i podobnie jak ona nie urośnie do prawidłowego wzrostu. Następnie na świat przyszła zdrowa Makaya, której ciało już w momencie narodzin (1 stycznia 2008 rok) stanowiło ponad połowę długości ciała jej mamy. Dziewczynki urodziły się poprzez cesarskie cięcie. Podobnie jak synek o imieniu Malachi, który urodził się w listopadzie 2009 roku. Niestety on też odziedziczył chorobę po matce.

Choroba postępowała i wyniszczyła znacznie organizm Stacey Herald. Niestety nie cieszyła się zbyt długo macierzyństwem, bo zmarła w 2018 roku wieku 44 lat. Trójką dzieci zajmuje się ich ojciec, Will.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Petri Oeschger/Getty Images

Pozostałe wiadomości