Parenting

Dzieci-influencerzy. Nie mają nawet 10 lat, a zarabiają do 70 tys. zł za post na Instagramie

Parenting

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Niektórzy zaczynają swoje kariery w bardzo młodym wieku. Już kilkulatkowie dzięki wsparciu rodziców potrafią zarabiać setki tysięcy i prezentować swoje talenty przed gronem kilkutysięcznej a nawet kilkumilionowej grupy obserwatorów. Jakie trzeba spełnić warunki, by cieszyć się sławą i czerpać z tego profity?

Czasem o sukcesie decyduje spryt, uroda, dobre układy, odwaga, a czasem urok osobisty czy zaradni rodzice. Im więcej czynników połączonych, tym większa szansa na sukces. Przekonało się o tym wiele dzieci nie tylko na świecie, co również w Polsce.

3 najlepiej zarabiające dzieci na Instagramie

Serwis MediaNews24.hr poinformował właśnie, kto znalazł się w top 3 najlepiej zarabiających influencerów poniżej 10. roku życia. Okazuje się, że średnio stawka za jeden post to od 6 tys. dolarów do nawet 16 tys. i średnio mają one po 500 tys. reakcji. Co ważne, wskaźnik zaangażowania na Instagramie, czyli stosunek liczby komentarzy, polubień i udostępnień do liczby obserwujących, na kontach tych trzech młodych gwiazd jest wyjątkowo wysoki. Szacuje się, że wynik powyżej 6 jest zadowalający, a u tych dziewczynek jego poziom osiąga 11. Oto zwyciężczynie:

1.   Everleigh Rose Souts

Savannah LaBrant to modelka i blogerka modowa, która postanowiła wspomóc także karierę swojej 8-letniej córki. I okazało się to strzałem w dziesiątkę, bowiem jej konto obserwuje aż 4,9 mln osób. Dziewczynka pokazuje na swoim Instagramie swoje pasje, okazuje się bowiem, że pięknie tańczy, ale i uprawia gimnastykę artystyczną. Niektóre figury wzbudzają niemały zachwyt fanów talentu dziewczynki. Poza tym często pojawia się na zdjęciach z przyjaciółmi oraz młodszą siostrą, która również idzie w ślady Everleigh, a jej konto także obserwowane jest przez coraz liczniejsze grono osób.

W 2020 r. została okrzyknięta "najbogatszym dzieckiem na Instagramie". Za posty, na których reklamuje konkretne produkty, otrzymuje od 10 tys. do 16,8 tys. dolarów (czyli od 41,5 do 69 tys. zł).

Jak modnie i tanio ubrać dzieciaki
Jak modnie i tanio ubrać dzieciaki Źródło: Dzień Dobry TVN

Które dzieci mają najwięcej obserwatorów na Instagramie?

2. Elle Lively McBroom

Mała Ella ma zaledwie 5 lat, a już doczekała się 4,5 mln obserwujących osób. Elle Lively McBroom urodziła się 28 maja 2016 roku w Woodland Hills w Kalifornii. W dużej mierze jej sława to zasługa jej znanych rodziców, gdyż Ella jest pierwszym dzieckiem koszykarza Austina McBrooma i modelki fitness Catherine Paiz. Dołączyła do nich na bardzo popularnym kanale vlogowym The ACE Family. Jej rodzice od dnia narodzin dokumentowali każdy moment życia swojej małej córeczki. Większość vlogów Elle na ich kanale rodzinnym ma miliony wyświetleń. Dziewczynka w mediach społecznościowych po prostu jest, bawi się, cieszy każdą chwilą, którą rodzice uwieczniają na uroczych zdjęciach. Za każdy post zarabia średnio od 10 tys. do 16,6 tys. dolarów (czyli od 41,5 do 69 tys. zł).

3. Stauffer/Anderson Family

Katie Stauffer zdjęcia swoich dzieci wrzucała początkowo do mediów społecznościowych dla zabawy. Wszystko zmieniło się w 2014 r., kiedy na świat przyszły bliźniaczki Mila i Emma. Teraz konto rodziny obserwuje blisko 3,5 mln osób, a mama chętnie dzieli się z fanami wycinkami z życia rodzinnego. Dziewczynkom bardzo szybko spodobało się nagrywanie zabawnych filmów, które przypadły do gustu odbiorcom.

Cała rodzina skorzystała na zabawnej twórczości bliźniaczek. Starsze rodzeństwo zaprojektowało własną linię ubrań, a Mila i Emma zostały twarzami wielu sesji reklamowych. Ich mama porzuciła pracę, by zająć się karierą potomstwa. Dziewczynki zarabiają za post od 7 tys. do 11 tys. dolarów (czyli od 29 tys. do 45 tys. złotych).

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości