Parenting

Ma 9 dzieci i od 17 lat prowadzi domową edukację. Opisała, jak wygląda jej dzień

Parenting

Autor:
Justyna
Piąsta
kobieta z dziećmi

Mama 9 dzieci może być wzorem do naśladowania dla innych. Jamerrill Stewart nie tylko pełnoetatowo zajmuje się pociechami, ale dodatkowo prowadzi domową edukację. Ma w tym już 17-letnie doświadczenie. Na TikToku opowiedziała, jak prowadzi zajęcia i jak wygląda typowy dzień, w którym jest czas na zabawę, ruch na świeżym powietrzu, a także naukę.

Domowa edukacja w wielodzietnej rodzinie

Jamerrill Stewart mieszka w Stanach Zjednoczonych. Wraz z mężem doczekali się dziewięciorga dzieci - najstarsze ma ponad 20 lat i własną rodzinę, a pozostałe pociechy to nastolatkowie i maluchy poniżej 10. roku życia. Kobieta 17 lat temu zaczęła swoją przygodę z domowym nauczaniem. Zdobyła ogromne doświadczenie w kwestii edukacji, którym dzieli się z fanami w mediach społecznościowych.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Na swoim profilu na TikToku opowiedziała, jak organizuje czas swoim dzieciom w ciągu dnia, by mogły się uczyć, ale i bawić. Przyznała, że codziennie bywa inaczej i nie ma wypracowanej konkretnej rutyny, ponieważ sztywny plan działań w jej przypadku zdecydowanie się nie sprawdzał.

Nauka dzieci w domu

O której Jamerrill i jej dzieci zasiadają do nauki? - Są dni, kiedy zaczynamy o godz. 10, albo tak wcześnie, jak damy radę. Po kilku godzinach mamy czas na obiad i na inne aktywności i zadania, które mamy wykonać. Ale jeśli rano wypada wizyta u lekarza albo mam jakieś spotkanie, służbowy telefon, to wtedy zaczynamy po południu. Możemy być elastyczni, bo uczymy się w domu i pracujemy w domu. Zdarza się, że zaczynamy też o godz. 13, 14 albo i 15. Nawet nauka wieczorem może być w porządku - powiedziała Jamerrill Stewart.

- Mam nadzieję, że moja historia zachęci was do robienia tego, co jest najlepsze dla waszych rodzin - podsumowała mama 9 dzieci.

@jamerrillstewart I say have freedom in setting up homeschool routines & flexibly that work best for your family! #homeschool #homeschoolmom #homeschooling #homeschoolfamily #largefamilymom #largefamily ♬ original sound - JamerrillStewart

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Catherine Falls Commercial/Getty Images

Pozostałe wiadomości