Parenting

Kursy angielskiego online - dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Parenting

Znajomość języka angielskiego to jedna z tych umiejętności, która prędzej czy później przyda się nam niezależnie od tego, w jakiej branży przyjdzie nam pracować. Dodatkowo znajomość języka, który używany jest niemal na całym świecie, najzwyczajniej ułatwia znacząco życie nawet w codziennym życiu lub podczas wakacyjnych wojaży.

Dlatego też, jeżeli wciąż mamy problemy w posługiwaniu się tym językiem, warto zadbać o rozwój tej umiejętności i zapisanie się na kurs języka angielskiego. Ostatnimi czasy zwłaszcza te odbywające się w formie online cieszą się ogromną popularnością – chcesz wiedzieć dlaczego?

Dostęp do wiedzy prostszy niż kiedykolwiek

Chociaż pandemia koronawirusa w ostatnich 2 latach wywróciła świat do góry nogami i pokrzyżowała wielu z nas plany zarówno życiowe, jak i te związane z biznesem czy naszą karierą, należy przyznać, że przyniosła ze sobą również pewnego rodzaju cyfrową rewolucję.

To właśnie dzięki lockdownom zmuszającym nas do pozostawaniu w domowym zaciszu i kontynuowaniu pracy oraz edukacji z domu okazało się, że praca i nauka zdalna może mieć więcej sensu, niż wielu z nas do tej pory się wydawało. 

Oczywiście spora część z nas, chociażby przez nagły sposób, w jaki ta zmiana stylu życia wdarła się do naszego życia, może mieć zupełnie inne odczucia – lockdowny bez wątpienia pokazały nam, że zdalna praca nie musi być wcale mniej efektywna, a zdalna nauka – zwłaszcza jeżeli mowa o nauce języków obcych – może być równie efektywna i przyjemna co ta odbywająca się w salach lekcyjnych.

Tak więc w ciągu ostatnich dwóch lat wielu z nas przekonało się, że praktycznie dowolna wiedza, pozwalająca nam na zdobycie dowolnych umiejętności, dostępna jest dla nas niemal na wyciągnięcie ręki dzięki dostępowi do internetu. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. uczyć się na kursie języka angielskiego dla dorosłych online z native speakerem mieszkającym na drugim końcu świata. Dzięki dostępowi do internetu nasz dostęp do wiedzy oraz kursów językowych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Warto z tego skorzystać.

Dlaczego nauka języka angielskiego online to dobry pomysł

Kursy języka angielskiego w formie zdalnej cieszą się coraz większą popularnością. Jednym i prawdopodobnie najważniejszym z nich jest oszczędność czasu. Dzięki temu, że na zajęcia z lektorem online jesteśmy w stanie połączyć się z niemal dowolnego miejsca na ziemi, możemy uczestniczyć w zajęciach zarówno z domowego zacisza, jak i z biura. 

Polecamy: TUTLO - Nauka Angielskiego Online

Jednocześnie nie musząc nigdzie się przemieszczać, zaraz po zakończeniu wirtualnego spotkania, możemy powrócić do swoich codziennych obowiązków. Nie tracimy tym samym czasu na dojazdy czy szukanie miejsca parkingowego.

Musimy też pamiętać, że zajęcia online z lektorem to równie skuteczna forma nauki co spotkania z nim w sali lekcyjnej. Stosowane dzisiaj metody nauczania języków obcych świetnie sprawdzają się zarówno w klasie, jak i podczas wirtualnych spotkań za pośrednictwem komunikatorów internetowych takich jak np. Skype czy ZOOM. 

Taka forma nauki jest zdecydowanie mniej inwazyjna i nie wymaga od nas podporządkowania sobie innych sfer naszego życia. Nauka dzięki wykorzystaniu możliwości, które dają nam cyfrowe rozwiązania.

Cała wiedza świata jest po angielsku

Internet nie tylko umożliwia nam naukę języka w formie zdalnej. We współczesnym świecie znajomość języka angielskiego otwiera nam drzwi do wiedzy z zakresu dowolnej branży i dowolnej sfery życia. W internecie znajdziemy niezmierzoną liczbę kursów oraz szkoleń na niemal każdy temat, który przyjdzie nam do głowy. Większość z nich dostępna jest w języku angielskim. 

Tak samo sprawa wygląda z wiedzą przekazywaną w innej formie – np. w formie książek, magazynów, stron internetowych. Większość z nich nim trafi na półki polskich księgarni, musi przejść przez proces tłumaczenia, który nieraz jest niezwykle czasochłonny i opóźnia nasz dostęp do najnowszych odkryć i aktualnej wiedzy z zakresu branży, którą się zajmujemy. 

Angielski to tzw. lingua franca – język uniwersalny, język kultury, sztuki i wiedzy. Nic więc dziwnego, że większość odkryć naukowych, prozy, czy poezji w pierwszej kolejności tłumaczona jest na ten język. 

Znając język angielski, nie tylko otwieramy sobie drzwi do tej wiedzy, ale ustawiamy się na początku kolejki tych, którzy po tę wiedzę sięgną, dzięki czemu mamy szanse wyprzedzić swoją konkurencję na rodzimym rynku.

Znajomość angielskiego kluczem do kariery

Pandemia koronawirusa, chociaż wielu obstawiało na zupełnie przeciwny jej skutek, uświadomiła nam jeszcze bardziej to, że żyjemy w globalnej wiosce połączeni ze sobą Internetem. 

Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zdalnie pracowali dla największych firm na świecie znajdujących się w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii, czy jakimkolwiek innym zakątku świata mieszkając w Polsce lub innym miejscu. 

Do tego, aby znaleźć pracę zdalną dla największych światowych gigantów niezbędna będzie nam znajomość języka angielskiego.

Jest to umiejętność, która w dzisiejszych czasach niezbędna jest niemal każdemu. Otwiera drogę do ciekawych, międzykulturowych i międzynarodowych projektów, umożliwia ludziom awanse oraz przeżycie przygody życia. 

Przez to, że coraz częściej uświadamiamy sobie to, Polacy chętniej sięgają po możliwość zdalnej nauki języka angielskiego. 

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości