Parenting

Kontrowersyjny patent z TikToka: jak nakłonić dziecko do spania?

Parenting

Autor:
Diana
Ryściuk
smutna dziewczynka w łóżku

Użytkowniczka aplikacji TikTok udostępniła w niej nagranie, na którym pokazuje swój niezawodny sposób na zachęcenie dziecka do pozostania w swoim łóżku. Niektórym rodzicom pomysł się spodobał, ale wielu twierdzi, że jest szkodliwy.

Patent z TikToka na nieposłuszne dziecko

TikTok to aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom oglądanie, publikowanie i udostępnianie różnego rodzaju krótkich filmów. Platforma szybko się rozwinęła i jej użytkownicy poruszają olbrzymią ilość tematów, również tych bardzo niszowych, więc obecnie każdy może odnaleźć tam interesujące treści. Nie brakuje również kontentu typowo parentingowego, związanego z dziećmi i ich wychowywaniem.

Jak uspokoić płaczące niemowlę?
Jak uspokoić płaczące niemowlę? Źródło: Dzień Dobry TVN

Rodzice często wymieniają się poradami, dzielą się doświadczeniami związanymi z opieką i wychowywaniem dzieci. Jedną z takich użytkowniczek jest Taylor (jej profil na TikToku to @taytertot95), która pokazała swój patent na radzenie sobie z problemem znanym wszystkim rodzicom. Chodzi o dzieci, które nie chcą spać, są aktywne bardzo wcześnie i/lub do późnych godzin.

Sposób Taylor polega na postawieniu przed pokojem dziecka sztucznego ptaka, wielkości prawdziwej gęsi. Okazuje się, że chłopiec się jej boi i nie opuszcza swojego pokoju gdy wie, że za jego drzwiami stoi ten właśnie ptak. Nagranie zostało polubione przez 1,4 miliona osób.

Filmik wzbudził sporo kontrowersji i pojawiło się pod nim kilka tysiecy komentarzy. Niektórzy twierdzą, że ten sposób jest zabawny, część jednak uznaje go za przerażający, a być może nawet traumatyczny dla dziecka. Poniżej niektóre z komentarzy:

  • „I tak wygląda początek traumy”
  • „W przyszłości terapeuta zapyta: powiedz kiedy zaczął się twój strach przed ptactwem wodnym?”
  • „Nowa trauma odblokowana”
  • „To smutne”
  • „Traumatyzujecie dziecko. Chcecie, by było przerażone?”
  • „Proste, ale jakie skuteczne”
  • „Wypróbuję ten patent!”
  • „Gdzie kupić taką gęś?”

Treści umieszczane na TikToku coraz częściej wyznaczają różne trendy na bardzo wielu płaszczyznach. To też miejsce do dyskusji, wymiany, często sprzecznych, spostrzeżeń, czego przykładem jest właśnie powyższy film dotyczący metody wychowawczej.

Inne trendy z TikToka

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: ozgurcankaya/Getty Images

Pozostałe wiadomości