Kontrowersyjne wyzwanie w sieci. Rodzice sprawdzają, czy dziecko stanęłoby w ich obronie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
edziecko.pl
Dziewczynka w papilotach z zaciśniętymi pięściami.

Więź łącząca rodziców z dziećmi jest szczególna. Zdecydowana większość matek i ojców zrobiłaby dla swoich pociech wszystko. Użytkownicy TikToka doszli do wniosku, że godna podziwu chęć wspierania bliskiej osoby powinna być obustronna, dlatego wymyślili osobliwe wyzwanie. Biorące w nim udział maluchy muszą zdecydować, czy są gotowe stanąć w obronie opiekunów. Jakie wnioski pozwala wysnuć taki eksperyment?

Dzieci stają w obronie rodziców - nowy trend na TikToku

Dzieci okazują miłość na wiele sposobów i nie zawsze są skore do otwartego wyrażania swoich uczuć. Zdarza się, że nie wspierają rodziców w codziennych obowiązkach i skupiają się przede wszystkim na własnych potrzebach. Nie oznacza to jednak, że pozostają obojętne na troski najbliższych. Okazuje się, że ich głęboka lojalność może ujawnić się dopiero w obliczu problemów. Udowadnia to trend, który cieszy się rosnącą popularnością w mediach społecznościowych.

Dzieci

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Wielu rodziców nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy w sytuacji zagrożenia mogliby liczyć na pomoc swoich potomków. Pomysłowi użytkownicy TikToka postanowili znaleźć sposób na rozbudzenie dziecięcych instynktów obronnych. W ramach popularnego wyzwania udają , że znaleźli się w trudnym położeniu i proszą swoje pociechy o wsparcie. Reakcje maluchów uwieczniają za pomocą kamery i dzielą się nimi ze swoimi obserwatorami.

Popularne wyzwanie na TikToku - czy dzieci chcą bronić dorosłych?

Wyzwanie przyniosło sławę niejednemu kilkulatkowi. Jedną z najpopularniejszych bohaterek rodzicielskiego testu jest córka użytkowniczki przedstawiającej się jako LoveAsandies. Na wieść o kłótni mamy z sąsiadką dziewczynka porzuciła zabawę tabletem i wyraziła gotowość do otwartej konfrontacji. Z kolei syn TikTokerki Katlynanntucker poderwał się z łóżka z waleczną miną, by wesprzeć matkę w trakcie starcia z nieznajomą kobietą i jej synem.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że popularyzacja tego rodzaju wyzwań może okazać się bardzo szkodliwa. Trend wzbudza wiele kontrowersji i spotyka się z krytyką niektórych rodziców. Wielu internautów interpretuje go jako pochwałę rozwiązywania konfliktów przemocą i przekonuje, że to fatalna lekcja dla dzieci.

@katlynanntucker kayden was ready for anything i couldnt keep a straight face #putyourshoeson #son original sound - Katlynanntucker

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Elva Etienne/Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości