Parenting

Karmiąca mama pokazała truskawkowe mleko. "Byłam przekonana, że coś dzieje się z moimi oczami"

Parenting

Autor:
Nastazja
Bloch
Mama karmiąca dziecko piersią

Macierzyństwo potrafi zaskoczyć nawet najbardziej wprawione matki. Mimo dostępu do wielu informacji i poradników wciąż pojawiają się tematy tabu, o których kobiety nie mają pojęcia. Jednym z nich podzieliła się w sieci młoda mama, która po 6 tygodniach karmienia zobaczyła "truskawkowe mleko". Co to było?

Kobiece mleko z krwią

Jo Johnson Overby to młoda mama, która krok po kroku uczy się macierzyństwa. Pewnego dnia dziewczyna odciągnęła mleko do specjalnego woreczka, a jej oczom ukazał się bladoróżowy płyn. Zdziwiona i spanikowana, nie wiedziała, co się dzieje. Gdy emocje opadły, swoją historią postanowiła podzielić się na TikToku. Filmik stał się hitem.

- Zadzwoniłam do męża, bo byłam przekonana, że coś dzieje się z moimi oczami - opowiada kobieta w nagraniu na TikToku. Kolejnym krokiem był telefon do siostry, która jest pediatrą. Wtedy to młoda mama usłyszała, że jej mleko może przybierać różne kolory. "Truskawkowy płyn" powstał na skutek dostania się krwi do mleka.

Nikt mi nie powiedział, że podczas karmienia moje mleko może przybierać różne kolory. Dlaczego to mleko jest różowe? To krew, ale dziecko może to pić, więc decyzja należy do ciebie, co z nim zrobisz

Pod filmikiem młodej mamy natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niektóre z kobiet przyznały, że nie miały pojęcia, że mleko karmiącej może występować w różnych kolorach. - "Zbyt często dowiadujemy się o takich rzeczach, dopiero gdy znajdziemy się w konkretnej sytuacji, a to może prowadzić do niepotrzebnych nerwów" - czytamy.

Terror wokół karmienia piersią
Terror wokół karmienia piersią Źródło: Dzień Dobry TVN

Mleko w różnych kolorach

Jak się okazuje, mleko matki może przybrać nie tylko różowy kolor, ale także zielony, żółty czy brązowy. Redakcja BuzzFeed skonfrontowała to zjawisko z ginekolożką dr Emily Jacobs. Specjalistka wyjaśniła, że powodem truskawkowego mleka najczęściej jest uszkodzony sutek, który krwawi. Zabarwione krwią mleko może być czasami także efektem infekcji, a w bardzo rzadkich przypadkach również objawem raka piersi. Warto więc skonsultować nasze dolegliwości z lekarzem.

Jacobs wytłumaczyła też, że kolor pokarmu będzie zmieniał się podczas pierwszych kilku tygodni karmienia. Pierwsze mleko mamy jest zazwyczaj gęste i żółte albo nawet pomarańczowe. W późniejszym etapie przybiera kolor biały. Zielone lub brązowe może być objawem infekcji.

@jojohnsonoverby Strawberry milk brought to you by an aggressive clog#newmom #breastfeeding #pumping original sound - Jo Johnson

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości