Parenting

Jak wybrać plecak szkolny? Specjalistka wskazuje cechy bezpiecznych i wygodnych modeli

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Wybieramy plecak do szkoły
Wybieramy plecak do szkołyDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Już za dwa tygodnie dzieci wracają do nauki. Nadszedł więc czas na wybór plecaka szkolnego. Jak sprawdzić, który model będzie wygodny i bezpieczny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała ekspertka ds. artykułów dla dzieci Magdalena Kordaszewska.

Jaki plecak szkolny wybrać?

Niebawem uczniowie ponownie przekroczą progi szkół. Czas więc na zakupowe szaleństwo, czyli przygotowanie wyprawki. Istotną rolę odgrywa tu m.in. zakup dobrej jakości plecaka. Powinien on posłużyć więcej niż jeden sezon i cechować się wygodą oraz bezpieczeństwem.

W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka ds. artykułów dla dzieci Magdalena Kordaszewska podpowiedziała widzom, na co zwrócić uwagę przy zakupie szkolnego plecaka. Okazuje się, że wiele z nich inspirowanych jest modelami górskimi. - Dzieje się tak dlatego, że wędrujący mają opatentowane metody. Wiedzą, jak się pakować - tłumaczy specjalistka.

- Ciężar powinien być blisko kręgosłupa, szelki miękkie i powinna być pełna regulacja. Kręgosłup powinien mieć swobodę, ale tył plecaka musi być przytulony do naszego kręgosłupa, żeby było mu po prostu wygodnie - dodaje.

Zakup plecaka do szkoły - na co zwracać uwagę?

Specjalistka podkreśla, że choć dzieci często same wskazują, który model im się podoba, to jednak rodzice powinni zwrócić uwagę, czy zawiera on cechy istotne dla bezpieczeństwa pociechy. - Zadbajmy o to, aby był pas piersiowy, fantastycznie jakby był pas biodrowy, bo on odciąży ramiona - wskazuje terapeutka integracji sensorycznej.

Z jakiego materiału powinien być zrobiony plecak, żeby był trwały? Według Magdy Kordaszewskiej świetnie sprawdzi się ten wykonany z nowoczesnych tkanin, odpornych na przetarcia i odprowadzających wilgoć. - One są często z nylonu, poliestru, (...) czasem dla starszych dzieci jest to impregnowana bawełna - zaznacza gościni Dzień Dory TVN.

Plecak musi być także odpowiednio widoczny. Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model ma wszyte odblaski w tkaninę ze wszystkich stron.

Wielu rodziców decyduje się na zakup tornistra przez Internet. Jak wybrać odpowiedni model, gdy propozycje w sieci mają różne rozmiary? Ekspertka radzi zmierzyć odległość od miednicy do ramion oraz rozpiętość barków. - Nie powinien wystawać za szyję i głowę - podsumowuje Magdalena Kordaszewska

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości