Parenting

Mikrowyprawa z dzieckiem. "Można się poczuć jak po powrocie z dalekiej podróży"

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Mikrowyprawy z dziećmi

Wielu rodziców nie wie, jak spędzić ze swoim dzieckiem wolny czas. Rozwiązaniem tego problemu mogą być tzw. mikrowyprawy. Jak je zorganizować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Jan Mencwel, członek Towarzystwa Krajoznawczego "Krajobraz".

Jak spędzić wolny czas z dzieckiem?

Spora grupa rodziców nie wie, jak zorganizować i jak spędzić z dzieckiem wolny czas. Tymczasem niewielkim nakładem sił i środków swoje pociechy można zabrać na tzw. mikrowyprawę. - Od kilku lat tak spędzamy czas. W weekend jedziemy gdzieś pod miasto, do stu kilometrów i znajdujemy super miejsca, odcięte od cywilizacji, w których można naprawdę odpocząć. Po jednym dniu można się poczuć jak po powrocie z dalekiej, egzotycznej wyprawy. Zobaczyć dziką przyrodę i miejsca, o których wcześniej się nie słyszało - mówił w Dzień Dobry TVN Jan Mencwel, członek Towarzystwa Krajoznawczego "Krajobraz".

To właśnie z pasji do podróży powstało Towarzystwo Krajobrazowe "Krajobraz". - Jeszcze w czasach studenckich jeździliśmy na zagraniczne wyprawy. Później, kiedy pojawiły się dzieci zaczęliśmy podróżować trochę bliżej. W końcu wpadliśmy na pomysł, aby założyć takie Towarzystwo i promować to, że fajnie można spędzić czas, zwiedzając Polskę czy okolice swojego miasta lub w jego ramach znaleźć jakieś fajne, dzikie i rzadko odwiedzane miejsce - mówił pan Jan.

Gdzie się wybrać na mikrowyprawę?

Każdy, kto chciałby się wybrać na taką mikrowyprawę, ale nie wie od czego zacząć, wszystkie niezbędne informacje znajdzie na stronie Towarzystwa. - Wydaliśmy dwie mapy dla okolic Warszawy i Krakowa. Wydajemy też półprzewodniki. Wszystkie te rzeczy są dostępne na naszej stronie krajobraz.org. Promujemy też to, aby ludzie na własną rękę wyszukiwali takie miejsca. Już przygotowujemy mapę okolic Kielc i mamy nadzieję, że kolejne miasta będą się do nas zwracać i że pasjonaci podróży sami będą opracowywać te mapy, żeby dzielić z innymi swoimi odkryciami - dodał nasz gość.

Podróże to nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale także poznawanie i obcowanie z drugim człowiekiem. Kogo na swojej drodze spotkał Jan Mencwel? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości